Najpopularniejsze strony internetowe w Polsce według google

0
83
Najpopularniejsze strony internetowe w Polsce

W ciągu ostatnich kilku lat internet stał się nieodłączną częścią naszego życia. Korzystamy z niego zarówno w celach rozrywkowych, jak i zawodowych czy edukacyjnych. Jednym z najważniejszych narzędzi, które umożliwiają nam przeglądanie sieci, są przeglądarki internetowe. Jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych na świecie jest Google, a jej wyniki mogą nam wiele powiedzieć o preferencjach użytkowników w danym kraju. W tym artykule zajmiemy się najpopularniejszymi stronami internetowymi w Polsce według danych Google. Przyjrzymy się, co Polacy najczęściej wyszukują w internecie i jakie strony cieszą się największą popularnością.

Ranking najpopularniejszych stron internetowych w Polsce według google

Oto lista 20 najpopularniejszych stron www w Polsce według badania Gemius/PBI z maja 2021 roku:

 1. Google.pl – polska wersja najpopularniejszej na świecie przeglądarki i platformy internetowej. Umożliwia użytkownikom szybki dostęp do informacji, produktów, usług i innych informacji z całego świata. Główną cechą jest potężna wyszukiwarka, która pomaga użytkownikom znaleźć dokładnie to, czego szukają w ciągu kilku sekund. Umożliwia ona również dostosowanie wyników wyszukiwania do języka, regionu lub innych kryteriów.
 2. YouTube.com – główne miejsce, w którym można oglądać, udostępniać i tworzyć filmy wideo. Dzięki milionom użytkowników i miliardom wyświetleń filmów każdego dnia YouTube jest najpopularniejszą na świecie platformą do udostępniania filmów.
 3. Onet.pl – platforma internetowa, która zapewnia użytkownikom szeroki zakres usług i informacji.
 4. Allegro.pl – serwis aukcyjny allegro.pl z milionami produktów i usług od tysięcy sprzedawców. Dzięki bezkonkurencyjnemu wyborowi, świetnym cenom i wygodnym opcjom dostawy, Allegro.pl ułatwia znalezienie wszystkiego, czego potrzebujesz w jednym miejscu!
 5. WP.pl – wiodący polski serwis informacyjny. Oferuje szeroki zakres aktualnych wiadomości, w tym politykę krajową i międzynarodową, biznes, sport, technologię, rozrywkę i inne.
 6. Facebook.com – na szóstym miejscu pojawia się facebook, czyli najpopularniejsza na świecie platforma mediów społecznościowych. Jest to darmowa usługa internetowa, która pozwala łączyć się z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami, a także odkrywać nowe zainteresowania i aktywności.
 7. Interia.pl – polski serwis internetowy oferujący najnowsze wiadomości, treści sportowe, rozrywkowe i lifestylowe, a także zakupy online, usługi turystyczne i inne.
 8. Gazeta.pl – polski portal informacyjny, który dostarcza swoim czytelnikom najnowsze polskie wiadomości, sport, biznes i rozrywkę. Jest to jedna z najpopularniejszych stron internetowych w Polsce.
 9. Bankier.pl – kompleksowa internetowa platforma finansowa, która dostarcza użytkownikom najnowsze wiadomości i informacje finansowe z Polski. Z Bankier.pl możesz być na bieżąco z giełdą, rynkiem obligacji, kursami walut i innymi ważnymi wskaźnikami ekonomicznymi w Polsce.
 10. Poczta.wp.pl – szybki i niezawodny dostawca usług e-mail, który oferuje użytkownikom wydajny i bezpieczny sposób utrzymywania kontaktu z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami.
 11. Netflix.com – wiodący na świecie serwis rozrywki strumieniowej, oferujący abonentom dostęp do biblioteki ponad 200 000 filmów i programów telewizyjnych. Dzięki Netflix możesz oglądać fajne nagradzane seriale oryginalne, filmy i dokumenty z całego świata na dowolnym urządzeniu z połączeniem internetowym.
 12. Ceneo.pl – platforma internetowa, która pomaga znaleźć najlepszą ofertę na produkty i usługi. Z Ceneo.pl możesz łatwo przeglądać tysiące ofert od różnych sprzedawców, aby znaleźć najlepszą cenę i jakość na cokolwiek szukasz.
 13. LinkedIn.com – największa na świecie sieć zawodowa, łącząca specjalistów ze wszystkich branż i środowisk. LinkedIn ma ponad 600 milionów członków na całym świecie i zapewnia użytkownikom dostęp do potężnych narzędzi i zasobów, które pomagają im nawiązać kontakt z potencjalnymi pracodawcami, partnerami biznesowymi, klientami i nie tylko.
 14. instagram.com – popularna platforma do udostępniania zdjęć i filmów, która może pomóc Ci podzielić się swoim życiem ze światem. Jest łatwa w użyciu, pozwala robić zdjęcia i filmy, edytować je za pomocą filtrów, dodawać podpisy i udostępniać znajomym. Możesz również odkrywać posty swoich znajomych i tych, których śledzisz.
 15. O2.pl – kompleksowa platforma internetowa z mnóstwem funkcji i usług, które pomogą Ci pozostać zorganizowanym i połączonym. Z O2.pl możesz zarządzać swoimi finansami, komunikacją, rozrywką, zdrowiem i nie tylko. Możesz łatwo śledzić rachunki, płatności, inwestycje i podatki za pomocą zaledwie kilku kliknięć.
 16. sportowefakty.wp.pl – idealna strona dla każdego fana sportu, który chce być na bieżąco ze wszystkimi swoimi ulubionymi drużynami i zawodnikami. Na tej stronie znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o świecie sportu, od najnowszych wiadomości i wyników, po szczegółowe analizy i statystyki.
 17. Money.pl – doskonałe źródło informacji dla każdego, kto chce zaoszczędzić czas, pieniądze i kłopoty związane z finansami osobistymi. Dzięki szeregowi innowacyjnych narzędzi, funkcji i usług, Money.co.uk ułatwia kontrolowanie wydatków, zarządzanie budżetem i uzyskiwanie najlepszych ofert na produkty finansowe.
 18. Eurosport.com – wiodące miejsce online dla fanów sportu na całym świecie. Z ponad piętnastoletnim doświadczeniem w dostarczaniu najlepszych relacji ze wszystkich głównych wydarzeń sportowych, Eurosport.com zapewnia najnowsze wiadomości i wyniki z piłki nożnej, tenisa, kolarstwa, wyścigów samochodowych, sportów olimpijskich i więcej.
 19. pilot.wp.pl/tv – nowy, rewolucyjny serwis streamingowy, który przynosi Ci to, co najlepsze w polskiej telewizji! Dzięki naszej bogatej bibliotece kanałów możesz oglądać wszystkie swoje ulubione programy i filmy za pomocą jednego abonamentu.
 20. TVN24.pl -źródło aktualnych wiadomości i informacji w Polsce. Dzięki całodobowym relacjom z najważniejszych wydarzeń lokalnych, krajowych i międzynarodowych, TVN24.pl oferuje kompleksowe spojrzenie na to, co dzieje się na całym świecie.

Warto jednak pamiętać, że ranking ten może ulegać zmianom w zależności od aktualizacji, źródła, metody badań oraz czasu pomiaru.

Porady jak znaleźć wartościowe serwisy internetowe

Istnieje wiele sposobów na znalezienie wartościowych serwisów internetowych. Oto kilka sposobów:

 • Korzystaj z rekomendacji innych użytkowników – zapytaj swoich znajomych, rodzinę, czy pracowników w firmie, które strony internetowe uważają za wartościowe i dlaczego.
 • Wykorzystaj wyszukiwarki internetowe – wpisz w wyszukiwarkę konkretne słowo kluczowe związane z tematem, który Cię interesuje, i przejrzyj pierwsze wyniki. Zwróć uwagę na wartościowe strony internetowe, które oferują informacje, które Cię interesują i wydają się rzetelne.
 • Sprawdź rankingi i recenzje – istnieją różne serwisy internetowe, które zajmują się tworzeniem rankingów i recenzji ciekawych  stron internetowych. Możesz też przeglądać opinie innych użytkowników na forach i w komentarzach.
 • Użyj agregatorów treści – serwisy internetowe takie jak Flipboard czy Feedly pozwalają na zorganizowanie treści z różnych stron internetowych w jednym miejscu. Dzięki temu możesz szybko przeglądać treści z wielu wartościowych serwisów internetowych.
 • Warto korzystać z oficjalnych źródeł – jeśli szukasz informacji związanych z konkretną instytucją, firmą czy organizacją, najlepiej odwiedzić jej oficjalną stronę internetową. Tam znajdziesz najbardziej aktualne i wiarygodne informacje.

Jak zmierzyć sukces witryny w google?

Sukces witryny w Google można mierzyć na wiele sposobów, w zależności od celów, jakie chcemy osiągnąć. Oto kilka miar sukcesu, które warto rozważyć:

 • Ruch na stronie – jednym z najważniejszych wskaźników sukcesu witryny jest liczba użytkowników, którzy odwiedzają ją regularnie. Można monitorować tę miarę za pomocą narzędzi takich jak Google Analytics.
 • Pozycja w wynikach wyszukiwania – w wyszukiwarce Google pozycja witryny w wynikach wyszukiwania jest kluczowa. Im wyżej na liście wyników, tym większa szansa na to, że użytkownicy odwiedzą stronę. Warto więc monitorować pozycję witryny za pomocą narzędzi SEO.
 • Konwersje – jeśli witryna ma na celu sprzedaż produktów lub usług, warto monitorować liczbę konwersji (np. liczba zakupów). Dzięki temu można mierzyć skuteczność działań marketingowych i testować różne strategie.
 • Czas spędzony na stronie – długość czasu, jaki użytkownicy spędzają na stronie, może być dobrym wskaźnikiem wartości jej treści. Jeśli użytkownicy spędzają dużo czasu na stronie, to znaczy, że są zainteresowani jej zawartością.
 • Odsetek użytkowników powracających – jeśli witryna ma na celu budowanie lojalności użytkowników, warto monitorować odsetek użytkowników powracających. Im wyższy, tym lepiej, ponieważ oznacza to, że użytkownicy są zadowoleni z witryny i chętnie do niej wracają.

Warto zwrócić uwagę, że miary sukcesu witryny w Google są zależne od celów, jakie chcemy osiągnąć. Dlatego ważne jest, aby na początku określić cele witryny i dostosować miary sukcesu do tych celów.

Najlepsze praktyki SEO dla stron internetowych

Oto kilka najlepszych praktyk SEO dla stron internetowych:

 • Dobra jakość treści – jednym z najważniejszych czynników wpływających na pozycję strony w wynikach wyszukiwania jest jakość jej treści. Treści na stronie powinny być oryginalne, wartościowe i przyjazne dla użytkownika.
 • Słowa kluczowe – używaj słów kluczowych związanych z tematem strony w tytułach, opisach i treściach. Jednocześnie, pamiętaj, żeby nie przesadzać z liczbą słów kluczowych na stronie, ponieważ może to być uznane za spam.
 • Struktura strony – strona powinna mieć przejrzystą strukturę, z łatwą nawigacją i dobrym układem treści. Używaj nagłówków i podnagłówków, aby ułatwić użytkownikom przeglądanie strony.
 • Optymalizacja obrazów – obrazy powinny być zoptymalizowane pod kątem szybkiego ładowania się strony. Należy zastosować odpowiednie rozmiary obrazów i skompresować je, aby zmniejszyć rozmiar pliku.
 • Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne – używaj linków wewnętrznych, aby łączyć ze sobą powiązane strony na swojej witrynie. Linki zewnętrzne, zwłaszcza z witryn o wysokiej jakości, również mogą pomóc w poprawie pozycji strony w wynikach wyszukiwania.
 • Szybkość ładowania strony – szybkość ładowania strony ma duże znaczenie dla użytkowników i wyszukiwarek. Upewnij się, że strona ładowana jest szybko, aby zapewnić pozytywne doświadczenia użytkowników.
 • Optymalizacja mobilna – coraz więcej użytkowników korzysta z Internetu na urządzeniach mobilnych. Upewnij się, że Twoja strona jest zoptymalizowana pod kątem wyświetlania na urządzeniach mobilnych.
 • Analiza danych – korzystaj z narzędzi takich jak Google Analytics, aby analizować dane związane z ruchem na stronie, pozycją w wynikach wyszukiwania i innymi miarami sukcesu. Analiza tych danych pozwoli Ci dostosować swoje działania SEO do potrzeb użytkowników i poprawić wyniki witryny.

Należy pamiętać, że SEO to proces ciągły, a zmiany algorytmów wyszukiwarek i wymagania użytkowników będą się zmieniać. Ważne jest, aby na bieżąco dostosowywać swoją strategię SEO i przestrzegać najlepszych praktyk SEO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj