Jak zrobić slider na WordPress? Polecane wtyczki

0
91
Wtyczki do slidera na wordpressie

Dlaczego warto dodać slider na swojej stronie WordPress?

Dodanie slidera na swojej stronie WordPress przynosi wiele korzyści, które warto wziąć pod uwagę. Po pierwsze, atrakcyjność wizualna strony jest znacząco poprawiona dzięki dynamicznym animacjom i możliwości prezentowania różnych elementów na jednym obszarze. Slider przyciąga uwagę odwiedzających, sprawiając, że strona wydaje się bardziej profesjonalna i nowoczesna.
Po drugie, slider pozwala na efektywne prezentowanie ważnych treści na stronie, takich jak informacje, promocje, nowe artykuły czy produkty. Użytkownicy są informowani o bieżących ofertach i aktualnościach, co zachęca ich do dalszego eksplorowania witryny.
Wreszcie, dobrze zaprojektowany slider może przyczynić się do zwiększenia konwersji na stronie. Prezentując atrakcyjne oferty czy produkty, można zachęcić użytkowników do wykonania określonego działania, takiego jak zapisanie się do newslettera, zakup produktu czy skorzystanie z promocji. Skierowanie uwagi użytkowników na kluczowe elementy strony wpływa na wzrost konwersji, co jest jednym z głównych celów każdej strony internetowej.

Rodzaje sliderów w WordPress

 • Slider obrazów
  Slider obrazów to najpopularniejszy rodzaj slidera, który pozwala na prezentowanie grafik i zdjęć w atrakcyjny sposób. Można dodać dowolną liczbę slajdów z obrazami oraz ustawić efekty przejścia i czas trwania każdego slajdu. Slider obrazów jest idealny do prezentowania portfolio, galerii zdjęć czy promocji.
 • Slider wideo
  Slider wideo umożliwia dodawanie klipów wideo do slidera, co sprawia, że prezentowane treści stają się jeszcze bardziej angażujące. Można dodawać wideo z różnych źródeł, takich jak YouTube, Vimeo czy własne pliki wideo. Slider wideo świetnie sprawdza się przy prezentowaniu filmów promocyjnych, instruktażowych czy relacji z wydarzeń.
 • Slider z postami
  Slider z postami pozwala na wyświetlanie najnowszych lub najbardziej popularnych wpisów na blogu w formie slajdów. Można konfigurować wygląd slajdów, aby zawierały tytuł, fragment tekstu oraz miniaturę obrazka. Slider z postami jest doskonałym rozwiązaniem dla witryn z dużą ilością treści, które chcą promować swoje najważniejsze artykuły.
 • Slider z recenzjami
  Slider z recenzjami umożliwia prezentowanie opinii i recenzji klientów w formie slajdów. Ten rodzaj slidera jest idealny do budowania zaufania i wiarygodności wśród odwiedzających, pokazując im pozytywne doświadczenia innych klientów. Slider z recenzjami może zawierać imię i zdjęcie autora recenzji, treść opinii oraz ocenę w postaci gwiazdek lub punktów.

Każdy z tych rodzajów sliderów może znacząco wpłynąć na atrakcyjność i funkcjonalność strony WordPress. Wybór odpowiedniego rodzaju slidera zależy od potrzeb i celów witryny oraz rodzaju prezentowanej treści.

Wybór odpowiedniej wtyczki do slidera

Wybór odpowiedniej wtyczki do slidera jest kluczowy, ponieważ wpływa na jakość i funkcjonalność slidera na stronie WordPress. Przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na kilka kryteriów, takich jak łatwość obsługi, dostępne funkcje, kompatybilność z innymi wtyczkami i szablonami, a także wsparcie techniczne.
Wśród wielu dostępnych wtyczek do sliderów w WordPress, warto zwrócić uwagę na te pięć popularnych rozwiązań:

 • Smart Slider 3 to wtyczka o intuicyjnym interfejsie, która oferuje wiele opcji konfiguracji oraz różne typy sliderów. Umożliwia tworzenie responsywnych sliderów, które dostosowują się do rozmiaru ekranu urządzeń użytkowników. Smart Slider 3 jest dostępny w wersji darmowej i płatnej, która oferuje dodatkowe funkcje i efekty.
 • Slider Revolution to jedna z najbardziej zaawansowanych wtyczek do sliderów na rynku. Umożliwia tworzenie imponujących sliderów z wieloma warstwami, efektami animacji i paralaksy. Slider Revolution jest dostępny tylko w wersji płatnej, ale oferuje szeroką gamę funkcji, które warto rozważyć dla profesjonalnych stron internetowych.
 • LayerSlider to kolejna wtyczka oferująca zaawansowane funkcje, takie jak warstwy, efekty animacji i możliwość tworzenia sliderów pełnoekranowych. LayerSlider jest płatną wtyczką, która pozwala na tworzenie atrakcyjnych i responsywnych sliderów.
 • Soliloquy to wtyczka, która łączy prostotę obsługi z zaawansowanymi funkcjami. Umożliwia tworzenie responsywnych sliderów z efektami przejścia, dostosowywaniem czasu wyświetlania slajdów i integracją z mediami społecznościowymi. Soliloquy jest dostępny w wersji darmowej i płatnej, która oferuje dodatkowe opcje konfiguracji
 • MetaSlider to prosty w obsłudze, a jednocześnie funkcjonalny plugin do tworzenia sliderów. W wersji darmowej oferuje cztery rodzaje sliderów: Flex Slider, Nivo Slider, Responsive Slides i Coin Slider. MetaSlider jest dostępny również w wersji płatnej z większą liczbą funkcji i opcji konfiguracji.

Wybierając odpowiednią wtyczkę do slidera, warto przeanalizować potrzeby swojej strony oraz dostępny budżet. W zależności od wymagań, można wybrać prostsze, darmowe rozwiązania, jak Smart Slider 3 czy Soliloquy, lub zdecydować się na bardziej zaawansowane wtyczki, takie jak Slider Revolution czy LayerSlider.

Dodawanie slidera za pomocą Smart Slider 3:

Instalacja i aktywacja wtyczki

Aby zainstalować i aktywować wtyczkę Smart Slider 3, przejdź do panelu administracyjnego WordPress, a następnie kliknij „Wtyczki” > „Dodaj nową”. W polu wyszukiwania wpisz „Smart Slider 3” i zainstaluj wtyczkę, a następnie aktywuj ją. Po aktywacji wtyczka będzie dostępna w menu bocznym panelu administracyjnego.

Tworzenie nowego slidera

W menu bocznym kliknij „Smart Slider” > „Nowy slider”. Następnie wpisz nazwę slidera, wybierz jego typ (standardowy, pełnoekranowy lub blokowy) oraz ustal wymiary. Po zatwierdzeniu ustawień, nowy slider zostanie utworzony.

Dodawanie treści do slidera

Aby dodać treść do slidera, kliknij przycisk „Dodaj slajd” i wybierz jedno z dostępnych źródeł treści (np. obrazy, posty, wideo). Możesz również dodać tekst, przyciski i inne elementy za pomocą intuicyjnego interfejsu przeciągnij i upuść. Dodawaj kolejne slajdy, aż uzyskasz oczekiwany efekt.

Personalizacja wyglądu i funkcji:

W Smart Slider 3 możesz dostosować wygląd i funkcje slidera, takie jak efekty przejścia, czas trwania slajdów, nawigację czy automatyczne odtwarzanie. Te opcje znajdują się w panelu ustawień slidera, a niektóre z nich są dostępne tylko w wersji Pro.

Umieszczanie slidera na stronie:

Gdy slider jest gotowy, wystarczy dodać go do strony lub wpisu. Aby to zrobić, skopiuj shortcode slidera (dostępny na górze panelu edycji slidera) i wklej go w dowolnym miejscu na stronie lub wpisie, używając klasycznego edytora lub bloku shortcode w edytorze bloków. Możesz także dodać slider za pomocą dostępnego widgetu w sekcji „Wygląd” > „Widgety”.
Po umieszczeniu slidera na stronie, sprawdź jego wygląd i działanie na różnych urządzeniach, aby upewnić się, że jest responsywny i działa poprawnie.

Optymalizacja sliderów

 • Skompresuj obrazy przed dodaniem ich do slidera.
 • Używaj ładowania leniwego.
 • Ogranicz liczbę slajdów.
 • Dostosuj prędkość przejść.
 • Testuj na różnych urządzeniach i przeglądarkach.

Pamiętaj, że optymalizacja to proces ciągły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj