Znikające zdjęcia Elementor

Informacje na temat przydatnych wtyczek, dyskusje, porady i pomoc w konfiguracji.
no avatar
Andriosza

Reputacja: 0 pkt
Od: 8 lis 2020, o 18:40

Znikające zdjęcia Elementor

przez Andriosza » 8 lis 2020, o 19:12

Dzień dobry!
Mam pewien problem. Tworzę stronę z użyciem szablonu Astra, z użyciem Elementora.
Po wgraniu zdjęć do biblioteki mediów wszystkie zdjęcia były widoczne i mogłem z nich korzystać.
Do tej pory mogłem umieszczać zdjęcia na stronie jako nakładkę tła i tła do mniejszych elementów na stronie.

Problem pojawił się dwa razy.

1. Po wyświetleniu strony nakładka tła zniknęła i NIEKTÓRE ze zdjęć w mniejszych strukturach widgetów też, a niektóre nie.
Przy próbie ponownego umieszczenia tych samych zdjęć w wybranych widgetach, w bibliotece nie widać było obrazu zdjęć które zniknęły, ale można było wybrać puste "okienko", ale bez zdjęcia, jako zdjęcie do wstawienia.

Skasowałem wszystkie zdjęcia z biblioteki, wyłączyłem i włączyłem elementowa i wgrałem od nowa zdjęcia (czyli klasyczny "reset" ;-)).
Wkleiłem je jak poprzednio i PRZEZ JAKIŚ CZAS DZIAŁAŁO BEZ PROBLEMU.

2. Teraz problem wrócił.
Jednak z poziomu biblioteki wszystkie zdjęcia są widoczne, ale po ich wybraniu z poziomu elementora, nie są wyświetlane na stronie.
To co jest nowe, to teraz w bibliotece mediów wszystkie miniatury zdjęć są widoczne. Po prostu niektóre nie wyświetlają się na stronie.

Moje pytanie/prośba:
- co zrobić, by raz umieszczone zdjęcia nie znikały ze strony?
- jak rozwiązać ten problem w tej konfiguracji (Astra+Elementor)?
- czy to kwestia braku jakiejś wtyczki?

Serdecznie pozdrawiam!

Andrzej M.

no avatar
baltrek
Świeżak

Reputacja: 5 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: Znikające zdjęcia Elementor

przez baltrek » 9 lis 2020, o 00:05

Dziwne bo na jednej stronie też mam elementora + astrę i wszystko śmiga aż miło. Jaka wersja elementora? Ostatnio było sporo problemów z wersją 4coś. Sam używam jeszcze 3.9. Elementor ma wbudowane cofanie wersji więc możesz się pobawić w cofanie wersji i zobaczyć czy to rozwiąże twój problem

seopst
Bloger

Reputacja: 7 pkt
Od: 18 maja 2015, o 17:08

przez seopst » 10 lis 2020, o 08:29

podglądałeś źródło strony? By obczaić czy w miejscu domniemanego obrazka jest kod na obrazek a jak jest to jaka jest ścieżka URL?
"...nie słodzę, pisze prawie jak jest." https://seopst.pl

kamillaskowski

Reputacja: 5 pkt
Od: 16 lis 2020, o 19:29

przez kamillaskowski » 16 lis 2020, o 19:34

Hej,
Przyczyn może być kilka.
1/ jeśli umieszczasz zdjęcia jako nakładka tła, a dana kolumna/sekcja nie ma ustawionej szerokości to zdjęcie może się nie wyświetlić, gdyż kolumna/sekcja może mieć 0px, pomimo tego, że "roboczo" będzie ją widać
2/ mogłeś przypadkiem zmienić rozmiary zdjęć co spowodowało na nowo wygenerowanie zdjęć typu miniatury itd przez co zdjęcia niepoprawnie się ładują
3/ możliwe, że wtyczka do optymalizacji strony (np. Autoptimize) powoduje błędy związane z lazy load zdjęć

Jeśli nie udało Ci się rozwiązać problemu to śmiało pisz: kamil@laskow.ski