Zmiana przyjaznego url

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
PrestaS
 
Posty: 11
Reputacja: 0 pkt
Od: 20 cze 2013, o 14:18

Zmiana przyjaznego url

przez PrestaS » 21 cze 2013, o 08:19

Cześć, mam problem z url WordPress.

-) zmieniałem kategorię wcześniej wystawionego posta + naturalnie zmienił się url tego wpisu,
-) chcę wrócić do kategorii w jakiej był wcześniej post ale nie mogę użyć tego samego url mimo, że żadna inna strona nie występuje z tym url..
-) gdy chcę ustawić starą nazwę:
web_pl/kategoria/nazwa_wpisu
to żadna strona nie wyświetla się pod tym adresem -> nawet nie ma 404
-) gdy delikatnie zmienię adres to już jest ok, przykład:
web_pl/kategoria/nazwa_wpisu1

Nie wiem w czym jest problem, WordPress posiada jakiś generator przyjaznych url żeby to odświeżyć ?

Avatar użytkownika
DMati
Bloger
 
Posty: 411
Reputacja: 28 pkt
Od: 1 cze 2013, o 12:19
Lokalizacja: Polska

Re: Zmiana przyjaznego url

przez DMati » 21 cze 2013, o 10:00

Czasami pomaga od proste udanie się na Ustawienia > Bezpośrednie odnośniki i kliknięcie Zapisz zmiany.

no avatar
PrestaS
 
Posty: 11
Reputacja: 0 pkt
Od: 20 cze 2013, o 14:18

Re: Zmiana przyjaznego url

przez PrestaS » 21 cze 2013, o 10:19

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie nie potrafię tego rozszyfrować, nawet zastanawiam się na ponowną instalacją WP ale czy to coś zmieni ?

Jak próbuję ustawić właściwy link url:
strona_pl/kategoria/podkategoria/temat

To on ładuje adres / nie pokazuje strony:
strona_pl/podkategoria/temat

i wyświetla komunikat:
Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek.

Edit.
w bezpośrednich odnośnikach mam ustawione: httt://strona_pl/%category%/%postname%
Czasami mam większą głębokość kategorii (do 3 rzędów) ale na innych postach działa.. aż się boję edytować inne posty bo wszystko zaraz się rozsypie :/

no avatar
PrestaS
 
Posty: 11
Reputacja: 0 pkt
Od: 20 cze 2013, o 14:18

Re: Zmiana przyjaznego url

przez PrestaS » 21 cze 2013, o 10:55

Ok poradziłem sobie, może nie spotka to części z Was ale jak pojawi się podobny problem może naprowadzić na rozwiązanie.

W moim przypadku przyczyną była wtyczka -> przekierowanie (Redirections)
Pojawiały się błędy, ponieważ była skonfigurowana tak aby przy zmianie linku automatycznie generowała przekierowanie co w moim przypadku spowodowało jakieś zapętlenia.

Opcja ta jest: przekierowania -> ustawienia: monitorowanie URL -> wylącz




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Instalacja i Konfiguracja Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości