Zmiana obrazka w nagłówku każdej ze stron. Motyw Amadeus

Informacje na temat popularnych motywów Wordpress, tych darmowych jak i premium.
no avatar
majeczka637@gmail.com

Reputacja: 0 pkt
Od: 17 paź 2018, o 17:12

Zmiana obrazka w nagłówku każdej ze stron. Motyw Amadeus

przez majeczka637@gmail.com » 17 paź 2018, o 17:26

Cześć Wszystkim
Jestem świeżynką, której jakimś cudem udało się stworzyć swoją stronkę. Używam motywu Amadeus. Strony, wyświetlają mi się z tym samym obrazkiem w nagłówku, a chciałabym, żeby obrazek został na stronie głównej, a na każdej ze stron był inny obrazek w nagłówku. Niestety nie mam pojęcia jak to zrobić. Jakby ktoś mógł wytłumaczyć bez używania fachowego słownictwa jak to zrobić byłabym bardzo wdzięczna. Moja strona to www.psychotraumatolog-lubelskie.pl
Maria

Fibbo
Bloger

Reputacja: 28 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Zmiana obrazka w nagłówku każdej ze stron. Motyw Amadeus

przez Fibbo » 26 paź 2018, o 11:31

Cześć,

możliwości jest cała masa. Np. przy pomocy ACF możesz stworzyć dodatkowe pole dla stron, w którym będziesz dodawała tło na poszczególne podstrony, a następnie dodać to jako:
Kod: Zaznacz cały
<?php the_field('nazwa_pola') ?>

do poszczególnej sekcji motywu z odpowiednim oskryptowaniem.

Powodzenia!
I <3 Wordpress.

no avatar
majeczka637@gmail.com

Reputacja: 0 pkt
Od: 17 paź 2018, o 17:12

przez majeczka637@gmail.com » 31 paź 2018, o 20:31

No właśnie takiej odpowiedzi się obawiałam. Niestety nie wiem co to jest ACF i nie wiem gdzie to dodatkowe pole do strony się dodaje. Z tego co pamiętam z podstaw "programowania" to zapewne to co podałeś to muszę gdzieś wkleić w edytorze strony. Ale oczywiście także nie wiem gdzie. Pisząc świeżynka miałam na myśli taką świeżą surową świeżynkę :D :D

Fibbo
Bloger

Reputacja: 28 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

przez Fibbo » 9 lis 2018, o 16:24

ACF (Advanced Custom Fields) to plugin do wordpressa, który pozwala na łatwiejsze dodawanie i zarządzanie dodatkowymi polami. Po utworzeniu nowego pola, fragment który podałem wyżej (po zmianie nazwy pola) należy wstawić w miejsce gdzie ma się wyświetlać dany parametr.
I <3 Wordpress.