Zmiana hostingu i domeny

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
Tepateady70
Świeżak
 
Posty: 100
Reputacja: 2 pkt
Od: 23 lut 2013, o 03:23

Zmiana hostingu i domeny

przez Tepateady70 » 24 lut 2013, o 14:56

Witam,
mam taki problem otóż szykuje mi się zmiana demony i hostingu na której mam aktualnie zainstalowanego wordpress'a. Wcześniej tego nie instalowałem bo kolega zrobił to za mnie. Posiadam nową domenę oraz hosting tylko jest taki problem że nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać, szukałem u wujka google jednak nic nie znalazłem na temat zmiany domeny. Może mi ktoś wyjaśnić jak się za to zabrać, nie wiem po prostu od czego mam zacząć. Potrzebuję jak najszybciej odpowiedzi ponieważ muszę szybko uruchomić wszystko na nowej domenie i hostingu.
Z góry dzięki za pomoc.

no avatar
1Frum3
Świeżak
 
Posty: 79
Reputacja: 0 pkt
Od: 21 lut 2013, o 09:45

Re: Zmiana hostingu i domeny

przez 1Frum3 » 25 lut 2013, o 17:16

Kopiujesz pliki na nowy serwer, tworzysz nową bazę danych i importujesz do niej kopię którą miałeś na starym hostingu (prawdopodobnie plik sql,zip lub gz). Następnie edytujesz plik wp-config.php i zmieniasz dane połączenia dla nowej bazy danych. Musisz jeszcze poprawić ścieżki tak aby wskazywały na nową nazwę domeny.

no avatar
Tepateady70
Świeżak
 
Posty: 100
Reputacja: 2 pkt
Od: 23 lut 2013, o 03:23

Re: Zmiana hostingu i domeny

przez Tepateady70 » 25 lut 2013, o 19:10

wszystko fajnie tylko mam jeszcze jeden mały problem bo mam pełną stronkę z plikami (wp-admin, wp-content, wp-includes i parę jeszcze innych plików poza folderami). Jak zainstaluję już wp i zmienię już domenę na nową to mam te wszystkie pliki mam przekopiować w jakieś konkretne miejsce?

no avatar
Beenarile
Świeżak
 
Posty: 114
Reputacja: 3 pkt
Od: 22 lut 2012, o 19:54

Re: Zmiana hostingu i domeny

przez Beenarile » 25 lut 2013, o 21:00

Nic nie musisz instalować, wystarczy że skopiujesz pliki, wgrasz kopię bazy i poprawisz ścieżki w plikach konfiguracyjnych i wszystko gotowe.

no avatar
Lonsot
Świeżak
 
Posty: 84
Reputacja: 1 pkt
Od: 21 lut 2013, o 11:10

Re: Zmiana hostingu i domeny

przez Lonsot » 25 lut 2013, o 21:30

Dokładnie, tworzysz bazę danych, kopiujesz pliki i tyle ;) Tylko pamiętaj żeby w pliku konfiguracyjnym zmienić dane do połączenia z bazą danych :D Przy pierwszym włączeniu strony może się pokazać wiele błędów, ale czyszczenie cache powinno to załatwić.

no avatar
Fassescarde38
Świeżak
 
Posty: 85
Reputacja: 3 pkt
Od: 24 lut 2013, o 21:12

Re: Zmiana hostingu i domeny

przez Fassescarde38 » 26 lut 2013, o 22:26

Jestem świeżo po przenosinach hostingu i poszło bez problemu. Najpierw tworzysz bazę danych, później kopiujesz pliki, zmieniasz w konfiguracji dane do połączenia i wszystko powinno działać ;)




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Instalacja i Konfiguracja Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości