Zaawansowany formularz do PDF

Informacje na temat przydatnych wtyczek, dyskusje, porady i pomoc w konfiguracji.
no avatar
dymek3r
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 25 lis 2020, o 11:40

Zaawansowany formularz do PDF

przez dymek3r » 25 lis 2020, o 11:59

Witam ;)
Jestem nowy na forum, ale w wordpresie już trochę tworzę, ale napotkałem problem, ponieważ dostałem zlecenie na wykonanie Zgody na zajęcia sportowe, którą użytkownik sam wypełnia. W zależności od wybrania opcji są 3 różne zgody, to już zrobiłem za pomocą conditional forms. Wyświetlają się różne zgody z polami do wypełnienia.

Teraz chciałbym wygenerować z tego PDF, który potem będę wysyłał na maila. I to tez mi się udało wtyczką PDF with CF7, ale jest problem, że mogę zrobić tylko jeden szablon PDFa, a zgody są 3 :/ I chciałbym wygenerować 3 różne pdfy w zależności od wybranej zgody.

I teraz pytanie czy jest do tego jakaś wtyczka czy trzeba to zrobić za pomocą PHP/JS i ewentualnie zaimplementować do wordpressa?

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)

no avatar
baltrek
Świeżak
 
Posty: 132
Reputacja: 9 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: Zaawansowany formularz do PDF

przez baltrek » 25 lis 2020, o 13:12

nie używałem wtyczki wiec ciężko mi powiedzieć ale spróbuję. A czy masz możliwość stworzyć sobie 3 oddzielne formularze i za pomocą jakiegoś select wybierać który używać w zależności od zgody? wtedy każdy form będzie miał swoją możliwość generowania pdf'a

Czyli właściwie uzależnić wybór formularza od określonej zgody.

no avatar
dymek3r
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 25 lis 2020, o 11:40

Re: Zaawansowany formularz do PDF

przez dymek3r » 25 lis 2020, o 14:37

W sumie dobry pomysł. Spróbuję przez wtyczkę multistep forms. Dzięki ;)

no avatar
baltrek
Świeżak
 
Posty: 132
Reputacja: 9 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: Zaawansowany formularz do PDF

przez baltrek » 25 lis 2020, o 17:33

Ewentualnie w JS cos takiego do przełączania napisać. To w sumei proste, jak trzeba to pomogę

no avatar
dymek3r
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 25 lis 2020, o 11:40

Re: Zaawansowany formularz do PDF

przez dymek3r » 27 lis 2020, o 12:37

O a jak w JS to by miało wyglądać, jeśli mógłbyś napisać, ja w JS to słaby jestem muszę się podszkolić ;)

no avatar
baltrek
Świeżak
 
Posty: 132
Reputacja: 9 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: Zaawansowany formularz do PDF

przez baltrek » 28 lis 2020, o 00:37

Napisz na bart.borowik@gmail.com to coś poradzimy. A jeżeli jesteś w stanie napisać samemu bezpośrednio kod to powinno to wyglądać tak że masz na stronie 3 inputy o typie ratio oraz 3 formularze (unikalne id) (wszystkie z z klasą np .hidden) Dla .hidden dajesz display:none;

I teraz. w zależności od tego które ratio jest zaznaczone to dla danego formularza usuwać klasę hidden (w przypadku dwóch pozostałych sprawdzasz czy mają taką klasę i jeżeli nie to dodajesz klase hidden)

Jeżeli będziesz pisał na maila to od razu utwórz 3 formularze i podsyłaj od razu link




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Wtyczki Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron