Wyświetlanie strony na smartfonie

Dział związany z pozycjonowaniem i optymalizacją naszych projektów Wordpressowych.
no avatar
lukas029
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 25 paź 2018, o 06:41

Wyświetlanie strony na smartfonie

przez lukas029 » 25 paź 2018, o 06:47

Witam.
Znajomy zrobił mi stronę internetową i chciałbym zoptymalizować ją pod kątem smartfonów. Co prawda wyświetla się poprawnie i nic nie jest ucięte, ale zdjęcia oraz teksty są za duże na urządzeniach mobilnych. Wszystko jest ustawione pod laptopa.
Będę wdzięczny jeśli podpowiecie mi jaki jest najlepszy sposób żeby zmienić wyświetlanie na smartfonie dla gotowej już strony. Czy umożliwi to zainstalowanie odpowiedniej wtyczki? Czy jestem to w stanie zrobić jako użytkownik bez wiedzy o programowaniu?
Jeśli ktoś byłby zainteresowany zoptymalizowaniem dla mnie tej strony to proszę o kontakt.
Z góry dziękuję

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 288
Reputacja: 28 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Wyświetlanie strony na smartfonie

przez Fibbo » 26 paź 2018, o 11:45

Cześć,

wszystko możesz wykonać poprzez ostylowanie poszczególnych elementów. Utwórz motyw potomny i na nim wprowadź modyfikacje do stylów, stosując breakpointy dla urządzeń mobilnych.

Powodzenia!
I <3 Wordpress.

no avatar
lukas029
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 25 paź 2018, o 06:41

Re: Wyświetlanie strony na smartfonie

przez lukas029 » 26 paź 2018, o 13:40

Fibbo napisał(a):Cześć,

wszystko możesz wykonać poprzez ostylowanie poszczególnych elementów. Utwórz motyw potomny i na nim wprowadź modyfikacje do stylów, stosując breakpointy dla urządzeń mobilnych.

Powodzenia!


Dzięki za podpowiedź, ale mógłbyś napisać prostszym językiem mniej więcej czego mam szukać? Bo wszystkie te hasła nie są mi w ogóle znane. Oczywiście poczytam zaraz co to motyw potomny i breakpointy ;)

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 288
Reputacja: 28 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Wyświetlanie strony na smartfonie

przez Fibbo » 26 paź 2018, o 14:12

Nie widzę strony, więc nie wiem czy to problem kilku elementów czy cała responsywność leży. Stąd takie ogólnikowe odpowiedzi.
Oficjalna dokumentacja wordpress (wyłumaczenie działania i tworzenia motywu potomnego):
https://codex.wordpress.org/Child_Themes

Co więcej mogę napisać... hmn... aby poprawić responsywność, na pewno musisz znać chociażby podstawy css, bo to za jego pomocą będziesz definiował w jaki sposób mają zachowywać się poszczególne elementy na określonych rozdzielczościach. :) Więc od tego zacznij.
I <3 Wordpress.




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Pozycjonowanie i Optymalizacja

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron