Wtyczka typu adserwer do Wordpressa - zarządzanie reklamami

Informacje na temat przydatnych wtyczek, dyskusje, porady i pomoc w konfiguracji.
no avatar
Bloger

Reputacja: 0 pkt
Od: 20 lut 2013, o 15:58

Wtyczka typu adserwer do Wordpressa - zarządzanie reklamami

przez Bloger » 20 lut 2013, o 16:06

Witam,
szukam dobrej i sprawdzonej wtyczki do zarządzania reklamami na swoim blogu, tak aby po zdefiniowaniu miejsca gdzie ma się wyświetlać reklama, można było naprzemiennie wyświetlać różne reklamy - banery w tym samym miejscu. Interesowałaby mnie również wtyczka jak adTaily, ale działająca tylko w ramach bloga nie jako iframe. Moglibyście coś polecić ?

no avatar
admin
Administrator

Reputacja: 38 pkt
Od: 30 sty 2013, o 17:39

Re: Wtyczka typu adserwer do Wordpressa - zarządzanie reklam

przez admin » 20 lut 2013, o 17:44

Jeśli chodzi o adserwer tyle, że zewnętrzny to możesz skorzystać z Adadio.pl, jest to darmowy polski adserwer, gdzie po zdefiniowaniu stref na stronie możesz przypisać im różne kampanie i wyświetlać banery w zależności od ważności, no i oczywiście możesz sprawdzać statystyki odsłon, kliknięć, CRT itp. Ciekawe narzędzie tym bardziej że jest darmowe :). Jeśli chodzi o adTaily to ja osobiście zrezygnowałem z tej formy, zbyt małe przychody z reklam, do tego iframe na stronie nie jest milo widziany przez wyszukiwarki, z odpowiednikiem na Wordpressa się nie spotkałem, a do zarządzania reklamami na blogu korzystam z Simple Ads Manager'a fajna wtyczka gdzie można zdefiniować strefy, przypisać im odpowiednie banery reklamowe wg ważności wyświetlania, w prosty sposób dodawać je do wpisów i innych stref na stronie. Dodatkowo monitorować ilości odsłon i kliknięć reklam.

no avatar
Bloger

Reputacja: 0 pkt
Od: 20 lut 2013, o 15:58

Re: Wtyczka typu adserwer do Wordpressa - zarządzanie reklam

przez Bloger » 20 lut 2013, o 17:57

Dzięki za wyczerpującą wypowiedź, być może skorzystam z Adadio.pl wydaje się ciekawy i przy okazji ogarnę nim kilka moich innych serwisów, a nie do uwierzenia że jest on darmowy, ale widać że UE sponsoruje ;)