Wordpress + WooCommerce

Dział związany z pozycjonowaniem i optymalizacją naszych projektów Wordpressowych.
no avatar
majster96
 
Posty: 1
Reputacja: 0 pkt
Od: 7 gru 2019, o 14:44

Wordpress + WooCommerce

przez majster96 » 7 gru 2019, o 15:20

Witam,
Zainstalowałem na hostingu CMS wordpress oraz wtyczkę WooCommerce i mam z nim problem.
Podczas wejścia na stronę bardzo długo się wczytuje, czasami trwa to 5 sekund a czasami nawet 30 sekund, najdziwniejsze jest to, że jak już uda się wczytać stronę to każde działanie wykonywane na stronie odbywa się bez problemu, bez jakichkolwiek opóźnień.
Po ponownym wejściu na stronę strona wczytuję się normalnie ale tylko przez jakiś czas - 10 minut po pierwszym wczytaniu strony.
Mam takie odczucie, jakby strona po pierwszym uruchomieniu była tylko przez jakiś czas zapamiętana przez serwer a później, gdy ktoś chce znowu wejść na stronę to serwer "pobiera" ją od nowa.
Podam prosty przykład:
Wchodzę na stronę, wczytuję się 15 sekund, strona działa
Wchodzę z innego urządzenia, strona włącza się bardzo szybko
Czekam 10-15 minut po czym próbuję wejść ponownie na strone - znowu to samo, strona ładuję się bardzo długo

Testowałem chyba wszystkie opcje, dzieje się to wszędzie, nieważne czy telefon, laptop, telewizor. Na innych łączach także próbowałem, przez VPN też to samo.
Żadne wtyczki typu w3 total cache, autooptimize itd nie pomagają. Próbowałem też wyłączyć wszystkie wtyczki i na czystym wordpressie także problem występuje. Testowałem też różne motywy i nic.
Serwer mam na home.pl, kontaktowałem się z nimi to stwierdzili, że trzeba wordpressa zoptymalizować, zaproponowali mi taką usługę za 200zł netto - podziękowałem.

Podejrzewam, że gdy strona będzie skończona i ruch na niej będzie dosyć spory to problemu nie będzie, ale jeżeli będzie się tak działo to mi odstraszy klientów, bo kto kupuje w sklepie który włącza się 20 sekund...
Adres strony to tinso.pl
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Avatar użytkownika
iREBU
 
Posty: 11
Reputacja: 0 pkt
Od: 25 lut 2017, o 11:32

Re: Wordpress + WooCommerce

przez iREBU » 9 gru 2019, o 13:22

Proponuje zmianę hosting, aktualny nie działa najlepiej, mogę zaproponować od 90 PLN / rok w zależności od generowanego obciążenia, w ramach hostingu dbam o optymalizację oraz bezpieczeństwo.

Avatar użytkownika
Kolosowsky
Świeżak
 
Posty: 175
Reputacja: 3 pkt
Od: 1 paź 2019, o 10:54
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Wordpress + WooCommerce

przez Kolosowsky » 14 gru 2019, o 20:08

Również proponuję zmianę dostawcy usługi hostingowej. Sprawdź ofertę w Zenbox, aktualnie mają promocję urodzinową i sensowy pakiet możesz kupić 70% taniej niż normalnie.
"There is nothing more erotic than a good conversation."

Zobacz moją ofertę na strony i sklepy WordPress + Woocommerce

Avatar użytkownika
OnRise
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 17 gru 2019, o 12:56
Lokalizacja: OnRise.pl

Re: Wordpress + WooCommerce

przez OnRise » 18 gru 2019, o 14:38

Spróbuj przeprowadzić jeszcze jeden dodatkowy test. Pobierz czystą instalację Wordpressa z oficjalnej strony Wordpressa, stwórz na ftp folder gdzie wgrasz jego pliki, zrób podstawową konfigurację strony, pobierz i wgraj motyw Storefront i Woocomerce i nie instaluj żadnych dodatkowych wtyczek ani motywów. Jeżeli czysty Wordpress z motywem Storefront i jedną wtyczką jaką będzie Woocommerce będzie powodował takie opóźnienia we wczytywaniu strony to rzeczywiście najlepszą opcją dla Ciebie będzie zmiana hostingu. Jeżeli natomiast strona będzie się normalnie wczytywała to znaczy, że na obecnej stronie któraś wtyczka lub motyw powodują takie problemy. Co do tego, że długi czas ładowania strony odstraszy klientów to masz rację, więc warto zadbać o to aby strona się w miarę szybko wczytywała. Szybkość ładowania strony jest również istotnym elementem przy pozycjonowaniu strony.




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Pozycjonowanie i Optymalizacja

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości