Woocommerce aktualizacja cen - filtr

Informacje na temat przydatnych wtyczek, dyskusje, porady i pomoc w konfiguracji.
no avatar
Bugeros

Reputacja: 0 pkt
Od: 8 lis 2020, o 19:29

Woocommerce aktualizacja cen - filtr

przez Bugeros » 8 lis 2020, o 19:50

Witajcie

Próbuję ogarnąć temat aktualizacji cen w stawianym (pierwszym w życiu) sklepie na Woocommerce. Jak się okazuje nie jest to takie hop jak mi się wydawało (a może jestem w błędzie). Mam zaimportowanych około 5000 różnych produktów a ich ceny mieszczą się w granicach między 1.90 a 3000 i tu się zaczynają schody, bo w sumie nie jest problemem zrobić edycję grupową cen na zasadzie masowego zaznaczenia produktów i dodanie np. 20 zł na każdym, ale wiadomo, że dodanie 20zł na produkcie za 1.90 a na produkcie za 3000 to dwie różne historie. Tak samo się ma ta sytuacja w wypadku narzutu procentowego. Pytanie proste - czy istnieje możliwość filtrowania produktów po cenie od ceny X do ceny Y, tak by sobie robić update cen w odpowiednim zakresie? Szukałem takich opcji w samym WC i pluginów ale nie widzę takiej funkcjonalności :( ale może przeoczyłem

Z góry dzięki za odpowiedź

no avatar
baltrek
Świeżak

Reputacja: 9 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: Woocommerce aktualizacja cen - filtr

przez baltrek » 9 lis 2020, o 00:16

popatrz czy ci to pomoże. https://stackoverflow.com/questions/34135816/woocommerce-adding-a-custom-filter-to-the-product-admin-area Domyślam się że jak masz w miarę duży sklep to masz jakiegoś człowieka od kodu, ewentualnie sam się na tym znasz, a jak nie to pisz na pw to coś poradzimy.
Wtyczki żadnej też nie udało mi się znaleźć mimo że temat powinien być w miarę popularny bo wydaje się to całkiem przydatna funkcjonalność.
Bugeros lubi ten wpis.

no avatar
Bugeros

Reputacja: 0 pkt
Od: 8 lis 2020, o 19:29

przez Bugeros » 9 lis 2020, o 13:34

Baltrek dzięki za podpowiedź, niestety próbuję ogarnąć to sam, a na kodzie znam się jak na wytopie stali choć pewnie ze stalą bym sobie prędzej poradził ;) właśnie dlatego szukam gotowej wtyczki bo o ile takich filtrów do implementacji w sam szablon strony sklepu dla klienta jest multum o tyle takiego filtra do administracji cenami nie ma, a wydaje się, że to prosta i jedna z podstawowych funkcji ponieważ mamy filtry kolumn do sortowania po stanach magazynowych, kategoriach i typach produktów więc nie kumam jak tak oczywistej funkcji nie ma w tym kombajnie :O Chyba że tylko ja mam taki zgryz i mam wygórowane wymagania ;)

no avatar
baltrek
Świeżak

Reputacja: 9 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

przez baltrek » 9 lis 2020, o 13:41

Właśnie też nie mogłem znaleźć czegoś takiego a wcześniej sam nigdy nie potrzebowałem. Jak będę wolniejszy za tydzień i nie znajdziesz nigdzie gotowej wtyczki to może bym się pokusił i napisał mały plugin do tego. Ewentualnie jak będziesz chciał to odezwij się to zaimplementujemy Ci te rozwiązanie z linku.
Bugeros lubi ten wpis.