Wolne wczytywanie przegladarka firefox

Dział związany z pozycjonowaniem i optymalizacją naszych projektów Wordpressowych.
no avatar
gajosik
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 10 sty 2021, o 01:03

Wolne wczytywanie przegladarka firefox

przez gajosik » 10 sty 2021, o 01:24

Witajcie!

Mam problem z moja stroną http://www.hmglures.pl mianowicie na firefox wczytuje się bardzo długo, robiłem testy na Pingdom wyniki niżej:

pingdom.png
pingdom.png (67.12 KiB) Przeglądane 260 razy


Niby wyniki nie najgorsze ale muli okropnie. Na innych przeglądarkach problemu brak.

Zastanawiałem sie nad instalacja wtyczki WP Rocket, myślicie ze to pomoże ? Ewentualnie podpowiedzcie gdzie moze leżać problem.

Co ciekawe subdomena http://www.ninjafishingshop.hmglures.pl działa proawidłowo mimo że wyniki na Pingdom ma gorsze (czas wczytywania). Wczytuje sie wolno ale po 3-5 sek jest wczytana.

Ręce mi już opadają, zmniejszyłem rozmiar grafik (ponad 55%) a jak na foxie muliło tak muli. Nie jestem specem i proszę o podpowiedz doświadczonych użytkowników co może być do poprawki.

Pozdrawiam
Paweł

Avatar użytkownika
kamillaskowski
Świeżak
 
Posty: 87
Reputacja: 15 pkt
Od: 16 lis 2020, o 19:29
Lokalizacja: Rudziczka, Polska

Re: Wolne wczytywanie przegladarka firefox

przez kamillaskowski » 10 sty 2021, o 12:33

Hej,

Rozwiązanie jest proste:

1/ zmniejsz grafiki, niektóre na stronie głównej mają po 700kb
2/ nie stosuj formatu png jak nie jest to potrzebne, pomyśl o webp
3/ przyda się lazy load dla obrazków
4/ wczytywanie js i css nie powinno wyglądać w ten sposób - pomyśl nad plikami które powinny wczytywać się w pierwszej kolejności, a które w ogóle nie powinny się wczytywać, spróbuj zredukować ilość js i css oraz liczbę zapytań
5/ korzystając z fontawesome pomyśl o funkcji ładowania preload

Wtedy strona będzie chodzić tak jak powinna. Ciężko powiedzieć czy WP Rocket coś da. Nie każdą optymalizację da się zrobić za pomocą wtyczki, przeważnie trzeba pogrzebać trochę ręcznie.
Obecnie czas ładowania strony na urządzeniach mobilnych to ponad 5 sekund, więc popracuj nad tym, bo prawie nikt nie czeka tyle w dzisiejszych czasach na otworzenie strony.

no avatar
gajosik
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 10 sty 2021, o 01:03

Re: Wolne wczytywanie przegladarka firefox

przez gajosik » 10 sty 2021, o 23:35

Dziękuję za cenne rady.

Nie jestem w stanie dodać grafik w formacie .webp dostaję komunikat z worldpressa ze zostały zablokowane jako niebezpieczny format.

Zainstalowałem wtyczkę webp exspress jednak po przekonwertowaniu obrazy przestały się wyświetlać na stronie, bez względu na przeglądarkę.

Avatar użytkownika
kamillaskowski
Świeżak
 
Posty: 87
Reputacja: 15 pkt
Od: 16 lis 2020, o 19:29
Lokalizacja: Rudziczka, Polska

Re: Wolne wczytywanie przegladarka firefox

przez kamillaskowski » 11 sty 2021, o 10:14

Zezwól na format .webp ;-)

dodaj do functions.php w twoim motywie

//** *Enable upload for webp image files.*/
function webp_upload_mimes($existing_mimes) {
$existing_mimes['webp'] = 'image/webp';
return $existing_mimes;
}
add_filter('mime_types', 'webp_upload_mimes');
//** * Enable preview / thumbnail for webp image files.*/
function webp_is_displayable($result, $path) {
if ($result === false) {
$displayable_image_types = array( IMAGETYPE_WEBP );
$info = @getimagesize( $path );

if (empty($info)) {
$result = false;
} elseif (!in_array($info[2], $displayable_image_types)) {
$result = false;
} else {
$result = true;
}
}

return $result;
}
add_filter('file_is_displayable_image', 'webp_is_displayable', 10, 2);

no avatar
gajosik
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 10 sty 2021, o 01:03

Re: Wolne wczytywanie przegladarka firefox

przez gajosik » 17 sty 2021, o 00:57

Dziękuję, częściowo ogarnąłem, prace dalej trwają.

Obawiam się że js i css są poza moim zasięgiem, brakuje mi wiedzy jak to przebrnąć.

Avatar użytkownika
kamillaskowski
Świeżak
 
Posty: 87
Reputacja: 15 pkt
Od: 16 lis 2020, o 19:29
Lokalizacja: Rudziczka, Polska

Re: Wolne wczytywanie przegladarka firefox

przez kamillaskowski » 17 sty 2021, o 14:12

Przy JS i CSS trzeba mieć trochę wiedzy, bo inaczej można popsuć stronę.
Jak sobie nie poradzisz, to napisz do mnie na kontakt@laskowskikamil.pl - zobaczę co da się zrobić ;- )




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Pozycjonowanie i Optymalizacja

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości