Strona 1 z 1

Kilka pytan Wordpress Blog

PostNapisane: 22 paź 2018, o 10:56
przez minerek
Hej, mam do Was pytanie gdyz moja zona prowadzi bloga i ma kilka problemow.

1. Czy czyms sie rozni blog wordpressa (bezplatny) od zwyklego wordpressa wrzucanego na jakis hosting? na ile jest mozliwe jego modyfikowanie?
2. Potrzebuja wrzucic weryfikacja wieku, da sie to zrobic na bezplatnym?
3. Przepelnia sie miejsce na serwerze plikow - limit 3GB, na poczatku wrzucane byly zdjecia w wysokiej rozdzielczosci. Czy da sie teraz je zmodyfikowac (tylko te starsze), zeby zmniejszyc ich wielkosc i bylo to przezroczyste (bez przerwy w dzialaniu)?

Z gory dzieki za pomoc

Re: Kilka pytan Wordpress Blog

PostNapisane: 26 paź 2018, o 11:40
przez Fibbo
Cześć,

1. Masz na myśli blogowanie na wordpress.com? Różnica jest taka że na wordpress.com nie masz dostępu do plików znajdujących się na serwerze, przez co nie wprowadzisz żadnych większych modyfikacji na stronie. Musisz korzystać z tego na co platforma Ci pozwala. Za to na swoim hostingu możesz robić co tylko chcesz, modyfikować widoki, wygląd, skrypty, pluginy itd. większa elastyczność.

2. Nie wiem. Na swoich hostingu na pewno to zrobisz. :)

3. Możesz skorzystać z gotowych optymalizatorów np. WPSmush itd. ale ciężko powiedzieć na ile znacząco zmniejszy to ich wagę.

Powodzenia! :)

Re: Kilka pytan Wordpress Blog

PostNapisane: 2 gru 2018, o 01:03
przez Daniel_koziara
Polecam zainwestować w hosting :) Nie dość, że większe możliwości to jeszcze często ma się znacznie więcej miejsca no i wygląda to profesjonalniej.