Strona 1 z 1

Pobierz jako google- problem

PostNapisane: 16 paź 2017, o 07:28
przez trenersite
Witam!

Mam problem przy pobieraniu strony głównej w Gsc przez 'pobierz jako google' na podglądzie jak stronę widzi google i użytkownik nie ma prawie nic - jedynie haslo ze slidera oraz tło formularza kontaktowego - cała reszta zawartości strony nie jest widziana przez bota i wedlug gsc przez użytkownika. Strona jest w indeksie, zaindeksowana na niej najtrudniejsza fraza jest na 42 pozycji (strona ma 3 tyg), szybkość ladowania wedlug google speed insight to 77 pkt dla desktopu. Wszystkie pozostałe podstrony witryny są idealnie widoczne dla robota. Strona postawiona na motywie ocean WP. Mozecie cos poradzić? Aha nie jest nic zablokowane w robots, obecnie wygląda on tak :

User-agent: *
Allow: /wp-includes/js/*.js
Disallow: /wp-admin/
Disallow: /wp-includes

Testowałam rowniez opcje z samym allow bez blokowania czegokolwiek ale to nie dawało żadnych zmian w tym jak google widzi stronę.

Macie jakies pomysly co z tym zrobic? Z gory dziękuję!

Re: Pobierz jako google- problem

PostNapisane: 21 sie 2018, o 13:28
przez Damian91
No własnie jest - java script.

Re: Pobierz jako google- problem

PostNapisane: 27 sie 2018, o 00:00
przez bercik156
Od 1.01.2017r Google łyka JS, a nawet i AJAX więc to nie jest w tym problem. Podaj link do strony to się ogarnie czemu nie chce tego przetrawić, może brakuje tagów? Albo musisz poczekać aż robot po prostu to przemieli porządnie :) Dodaj też do robots.txt

Allow: /wp-content/themes/*