Strona 1 z 1

Zmiana domeny a pozycjoniwanie

PostNapisane: 30 cze 2017, o 18:52
przez takisobielogintestowy
Witam
Założyłem podczas promocji na darmowym hostingu stronkę. Oczywiście w adresie miała strona końcówkę w moim przypadku cal24.pl.
Wykupiłem domenę,usunąłem stronę z przedrostkiem cal24.pl stworzyłem pod swoim adresem stronę od zera. Problem jest następujący: wyszukiwarki nadal widzą starą stronę,pomimo że od miesiąca już jej nie ma. Dodatkowo moja obecna strona jest na samym końcu,niżej niż usunięta strona.
Tutaj pytanko: jak mam zrobić przekierowanie z adresu z przedrostkiem cal24.pl na moją stronę? Jak mam usunąć nieistniejącą stronę z wyników wyszukiwania? Jak "sprawić" aby nieistniejąca moja strona była w wynikach wyszukiwania niżej od mojej istniejącej?
Proszę chociaż o podanie fraz, jakie mam wyszukać w googlach. O pozycjonowaniu to i owo wiem, mam porobione podstawy, na bieżąco mam kolejne kroki zrobione w pozycjonowaniu.

Re: Zmiana domeny a pozycjoniwanie

PostNapisane: 15 wrz 2017, o 10:17
przez Joomlaterra
Jeśli mowa o przekierowaniu to tutaj masz odpowiedź konfiguracja-pliku-htaccess-t3418.html
Co do historii strony w wyszukiwarkach, to już trudniej "w internecie nic nie ginie". Po pierwsza ustal frazy przy których stara strona jest przed nową i użyj ich na swojej nowej stronie jako słowa kluczowe, do tego dorób meta opisy aliasy itd.. czyli to co wiesz o SEO.

Re: Zmiana domeny a pozycjoniwanie

PostNapisane: 15 wrz 2017, o 11:03
przez takisobielogintestowy
Problem sam się rozwiązał. W panelu administracyjnym w serwisie cal24.pl ustawiłem stałe przekierowania. Wszystko "samo" ustawiło tak, jak chchiałem - zniokneła z wyników strona z końcówką cal24.pl, jest teraz widoczna tylko moja obecna działająca strona.