Strona 1 z 6

Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

PostNapisane: 22 mar 2013, o 12:48
przez Vibe
Witam,

Zaczynam swoją przygodę z Wordpressem. Na początek założyłem swojego bloga na witrynie Wordpress.com. Chciałbym publikować na nim swoje doświadczenia i różne przydatne informacje o tematyce szachowej. Na mojej stronie dodałem kilka artykułów. Niestety gdy wpiszę nazwę mojego bloga w wyszukiwarkę Google - zupełnie nie jest on dla niej widoczny. Wydawało mi się że witryna Wordpress.com w jakiś sposób zadba o to a tu trzeba wziąć się do roboty. Od czego zatem zacząć?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

PostNapisane: 22 mar 2013, o 15:56
przez Edmis19
Używając wordpress.com nie masz za dużego wpływu na to jak strona jest pozycjonowana i optymalizowana. Oczywiście mówię tu o darmowym koncie.
Najlepszym wyjściem będzie posiadanie unikalnej treści w artykułach :)

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

PostNapisane: 22 mar 2013, o 21:18
przez Beenarile
Strona nie jest widoczna, ponieważ nie działa to błyskawicznie. Po prostu trzeba czekać aż boty zindeksują stronę.

Tak jak wspomniano wyżej na wordpress.com nie masz możliwości szaleństwa i najlepszą opcją będą unikalne treści.

Od siebie polecam postawienie strony nawet na darmowym hostingu (w takim przypadku mamy większe pole manewru, ale za to więcej zabawy z pozycjonowaniem) ;)

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

PostNapisane: 23 mar 2013, o 12:31
przez Vibe
Na darmowym hostingu CBA.PL. mam również założoną podobną stronę w Wordpressie. Też zupełnie niewidoczną przez wyszukiwarki. Od czego w takim razie należałoby zacząć?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

PostNapisane: 23 mar 2013, o 13:36
przez admin
Jeśli masz poważne plany względem prowadzenia swojego bloga, to polecałbym Ci zrobić to na własnej domenie ponieważ pozycjonując subdomenę swojej strony np. mojblog.wordpress.com to tak de facto pozycjonujesz domenę główną wordpress.com. Zakup domeny i hostingu to nie jest tak duży koszt, w ok 100 zł rocznie można się wyrobić, a w pierwszym roku nawet 50 zł. Jeśli zarejestrujesz się na AZ.pl tam dostaniesz domenę za darmo przed końcem roku możesz ją wytransferować np. do aftermarket.pl tam przedłużysz najtaniej bo za ok 50 zł, a hosting to koszt ok 50 zł np. w linuxpl.com zupełnie wystarczający na początkującego bloga. Domenę dobierz najlepiej po słowach kluczowych korzystając z narzędzia propozycji słów kluczowych google https://adwords.google.pl/o/Targeting/E ... WORD_IDEAS i dodawaj regularnie treści na bloga i pozycjonuj własną domenę. Jeśli Twój blog będzie wartościowy to np. możesz go odsprzedać wraz z domeną, gdybyś go rozwijał na subdomenie to już zdecydowanie trudniej byłoby znaleźć zainteresowanych na jego zakup.

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

PostNapisane: 23 mar 2013, o 14:40
przez Tepateady70
Dodatkowo na własnym hostingu masz większą możliwość rozwoju (wgrywanie wtyczek, szablonów, zmiany w silniku).

Tutaj masz szybki wstęp do pozycjonowania: http://wpninja.pl/artykuly/pozycjonowanie-wordpressa-w-7-krokach/

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

PostNapisane: 23 mar 2013, o 22:12
przez Bessuchim
Dodatkowo możesz korzystać z narzędzi do pozycjonowania dla webmasterów od Google. Pozwalają na wgrywanie map xml itd. itd. ;)

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

PostNapisane: 24 mar 2013, o 09:32
przez Beenarile
Zainstaluj sobie wtyczkę typu All in SEO Pack. Na pewno pomoże przy pozycjonowaniu. Dodatkowo dodawaj stronę do katalogów itd. ;)

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

PostNapisane: 24 mar 2013, o 18:34
przez Lonsot
Jak najbardziej wtyczka SEO, dodatkowo dodawaj stronę do katalogów i innych tego typu rzeczy. Trochę cierpliwości i wszystko powinno być ok ;)

Re: Pozycjonowanie strony - od czego zacząć?

PostNapisane: 25 mar 2013, o 01:08
przez jurdek
Ja już mam wtyczkę typu seo i mape strony zlinkowaną do googla. Wpisałem sie do katalogu ( na chwilę obecna jednego, ale poszukam więcej)

Co mogę jeszcze zrobić ?