Strona 1 z 1

Zapis wpisu do bazy

PostNapisane: 19 paź 2016, o 13:01
przez Mateusz Kuleta
Witam, chciałem zapytać w którym miejscu i w którym pliku WP znajduje sie zapisanie danych do bazy podczas tworzenia nowego wątku i jego edycji. Pozdrawiam i dzikuje za pomoc :)

Re: Zapis wpisu do bazy

PostNapisane: 19 paź 2016, o 14:33
przez tuning4web
Witam,

Jeśli chcesz edytować pliki WP, to zawsze jest to zły pomysł, co konkretnie chcesz uzyskać? Na pewno znajdziesz natywną funkcję WordPressa, którą będziesz mógł wykorzystać w swoim motywie/wtyczce bez edycji plików WP. Baza wiedzy tutaj: https://codex.wordpress.org/

Re: Zapis wpisu do bazy

PostNapisane: 19 paź 2016, o 16:39
przez Mateusz Kuleta
Powiem łopatologicznie w czym rzecz. Chciałbym stworzyć nową tabele w bazie, do ktorej to wrzucał bym dane z zakładki wpisy. Mianowicie chodzi mi o takie dane jak:
-Data
-Temat
-treść
-Kto dodał edytował/post
-kategorie w ktorej wątek si znajduje.
Chce te informacje zapisywać w nowej bazie, ponieważ ta w której wszystko jest zapisane mi nie odpowiada, a nowa bedzie rozbudowana o nowe pola. Chcialbym te dane odpierać jakimś postem i zapisywać do bazy. Dzikuje za pomoc.

Re: Zapis wpisu do bazy

PostNapisane: 20 paź 2016, o 00:26
przez tuning4web
Ogólnie takie dane, jak data, temat, treść, kategoria, autor mogą być bez problemu wyciągane z bazy za pomocą funkcji WordPressa, jeśli chodzi o dodatkowe pola, to warto zapoznać się z Custom Fields, można dodawać do postów dodatkowe pola z odpowiednimi wartościami i później bardzo prosto je wyświetlać.
http://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/ ... and-hacks/

Nadal nie widzę tutaj potrzeby ingerencji w bazę, ale jeśli to faktycznie niezbędne to podsyłam przydatny artykuł:
https://premium.wpmudev.org/blog/creati ... or-plugins

Re: Zapis wpisu do bazy

PostNapisane: 20 paź 2016, o 14:06
przez Mateusz Kuleta
Racja, z wyciąganiem danych z bazy nie ma problemu, ale jak te dane odebrać w trakcie ich przekazywania do bazy (z formularza)? Chodzi mi o to, że chce stworzyć swoją bazę, w razie potrzeby mogę wtedy poukładane dane zaimportować i wrzucić do swojej aplikacji według mojej struktury bez jej przerabiania, bez wyciągania zbędnych rekordów i kolumn.

Re: Zapis wpisu do bazy

PostNapisane: 20 paź 2016, o 21:37
przez tuning4web
Ta dyskusja powinna być pomocna (zapisywanie danych do bazy WP z formularza):
http://stackoverflow.com/questions/2658 ... ustom-form