Strona 1 z 1

Cyclone Slider. Uruchomienie pokazu slajdów

PostNapisane: 9 lip 2018, o 18:21
przez hawa
Witam!

Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem WordPressa. Tworze stronę biblioteki. Chciałam w galerii zdjęć umieścić pokaz slajdów. Zainstalowałam Cyclone Slider. Wolałabym jednak, żeby pokaz slajdów uruchamiał się po wyborze takiej opcji, a nie automatycznie. Można to jakoś ustawić, ewentualnie dokonać jakichś niewielkich zmian w kodzie?
Znam HTML i CSS. W skryptach php mogę pogrzebać na zasadzie „kopiuj – wklej”.

Re: Cyclone Slider. Uruchomienie pokazu slajdów

PostNapisane: 12 lip 2018, o 07:03
przez bercik156
Php do tego Ci nie potrzeba ale JS owszem. Wchodzisz w konsole programisty na stronie i sprawdzasz id/klase slidera ktory się ma pojawiac po kliknieciu w przycisk. Do pliku init.js (najczesciej glowny plik js motywow) musisz dodać skrypt js/jQuery ktory po prostu zrobi Ci hide/show na podanym id/klasie. Przycisk dodajesz albo w motywie bezposrednio albo w pliku motywu odpowiedzialnym za dana czesc strony.

Nie podaję gotowego rozwiazania bo to łatwe do ogarnięcia, a jako "świeżo upieczony użytkownik WordPress" szybciej sie czegoś nauczysz przez odkrywanie a nie kopiowanie :)

Re: Cyclone Slider. Uruchomienie pokazu slajdów

PostNapisane: 12 sie 2018, o 18:57
przez hawa
Nie czuje sie jednak na siłach grzebać w kodzie. Zrezygnowałam ze slidera. :( Przepraszam, że późno odpowiadam, ale dopiero wróciłam z urlopu.