Strona 1 z 1

CAS autoryzacja na część strony WWW

PostNapisane: 29 lip 2018, o 01:53
przez MrSeba
Cześć!

Mam zagwozdkę, potrzebuję wskazówki. W tym temacie trochę się błąkam, postaram się napisać jak najjaśniej.
Jest sobie firma. Mam stronę WWW gdzie każdy, wszędzie może wejść, na każdą podstronę. Potrzebuję oddzielić na część oficjalną i po autoryzacji przez CAS. Np. strona główna z newsami jest dla wszystkich, a po naciśnięciu w menu "Pracownik" pojawi się firmowe okno autoryzacji przez CAS. Zawartość strony "Pracownik" wraz z innymi podstronami, plikami na serwerze i odnośnikami do stron będzie dostępna tylko dla tego zalogowanego.
Widzę, że są wtyczki zajmujące się CAS'em jak Authorizer czy WP Cassify. Którą lepiej jest użyć? Naprawdę ograniczy się to tylko do wtyczki i wpisania linka do CAS?
Baza danych użytkowników jest gdzie indziej, tzn. w panelu administracyjnym strony WWW, w "Użytkownicy" jest tylko moje konto. Czy gdy ludzie będą się logować to i mi tutaj kont przybędzie albo będę musiał je pozakładać?
A może do sprawy podejść inaczej i użyć wtyczek do ograniczenia zawartości ("Restricting Content Access")?

Proszę Was o radę :)

Re: CAS autoryzacja na część strony WWW

PostNapisane: 30 lip 2018, o 15:09
przez grzegorzkrk
Ja używałem kiedyś WP Cassify i było ok, ale obsługiwałem raptem 6 kont i nie potrzebowałem super zabezpieczeń, bo kont nie używali jacyś super hackerzy.

Re: CAS autoryzacja na część strony WWW

PostNapisane: 31 lip 2018, o 16:11
przez MrSeba
Ok, dzięki. Powiedz mi proszę jeszcze czy za pomocą tej wtyczki da się właśnie taki podział zrobić, że na wybrane podstrony będzie potrzeba autoryzacji przez CAS?

Re: CAS autoryzacja na część strony WWW

PostNapisane: 1 sie 2018, o 11:34
przez grzegorzkrk
Tak można było wybrać jakie treści (podstrony) wymagają hasła