Strona 1 z 1

Pytanie odnośnie pozycjonowania w google

PostNapisane: 6 cze 2018, o 18:49
przez czarnyblack
Witam.

Przeniosłem kilka dni temu stronę z Joomla! na Wordpressa. Strona funkcjonowała na dwóch adresach. Jeden był główną domeną, a drugi zaś aliasem. Teraz po przeniesieniu strony na Wordpress zainstalowałem wtyczkę Yoast i skonfigurowałem ją zgodnie z zaleceniami, frazy kluczowe, opisy meta, linki, treść itp. Pomimo tej konfiguracji i dodaniu domeny głównej do google search console, w wynikach google widać tylko stare opisy meta, ze starym tytułem strony oraz odnoszące się do aliasu, a nie do domeny głównej. Czy musi upłynąć jakiś określony przedział czasu zanim w wynikach będzie widać tą stronę?

Re: Pytanie odnośnie pozycjonowania w google

PostNapisane: 7 cze 2018, o 06:21
przez bercik156
Indeksowanie google nie odbywa sie w czasie rzeczywistym. Zwykle 1-3 dni zanim złapie nowe info ale w google search console masz opcję recznego wymuszenia. I tak nie zadziała od razu ale przyspiesza to trochę. :)

Re: Pytanie odnośnie pozycjonowania w google

PostNapisane: 7 cze 2018, o 08:16
przez czarnyblack
Wczoraj właśnie to zrobiłem i pomimo, że w search console jest status przy każdym url, że go usunięto, to gdy wpiszę site:mojadomena.pl to są jeszcze niektóre stare adresu URL, które według search console powinny być usunięte, jest ich mniej ale nadal są. Potrzeba jeszcze poczekać trochę?

Druga kwestia, to po wejściu na alias z telefonu, strona nie jest responsywna. Na domenie podstawowej natomiast jest.

Trzecia rzecz, to czy w search console jak dałem konkretne adresy url do indeksowania, to czy jest różnica pomiędzy mojadomena.pl/kontakt, a mojadomena.pl/kontakt/ ?