Strona 1 z 1

Kod strony wyświetla się jak treść

PostNapisane: 24 kwi 2018, o 19:32
przez Nebel
Hej.

Chciałem ostatnio zrobić prostą stronę na wcześniej przygotowanym Wordpressie z wgranym szablonem (kupionym kilka lat temu).
Wszystko byłoby fajnie, ale zarówno w edytorze, jak i na stronie występuje ten sam problem: elementy kodu wyświetlają się jak normalny tekst. Czyli poza kilkoma obrazkami, przyciskami, itd. mam stronę zalaną kodem, pełno instrukcji w rodzaju

"[vc_empty_space height=”157px”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”grid” text_align=”left” padding_top=”10″ padding_bottom=”10″ css_animation=””][vc_column][qode_elements_holder number_of_columns=”two_columns”][qode_elements_holder_item item_padding=”8% 15% 0 0%” item_padding_768_1024=”21% 1% 0 0%” item_padding_600_768=”10% 0% 0 0%” item_padding_480_600=”15% 0% 0 1%” item_padding_480=”15% 0% 0 1%”][vc_column_text]""

Szukałem info w Sieci - ktoś napisał, że jest to związane z przełączaniem się między edytorem wizualnym a tekstowym. Pomóc miało zainstalowanie wtyczki tiny MCE advanced. Zainstalowałem i nie widzę różnicy, nie wiem też, jak ta wtyczka miałaby pomóc.

Gdzieś znalazłem info, że to kwestia wersji Wordpressa, wersji Visual Composera czy WPBakery. Niestety, nie bardzo wiem jak to sprawdzić i ogarnąć.

Bardzo byłbym wdzięczny, gdyby pojawił się ktoś, kto spotkał się z podobnym problemem i wie, jak go rozwiązać.

Re: Kod strony wyświetla się jak treść

PostNapisane: 24 kwi 2018, o 19:43
przez Fibbo
Cześć,

kod który tutaj podałeś to shortcode'y generowane przez Visual Composer. Masz ten plugin zainstalowany i wyłączony?

Re: Kod strony wyświetla się jak treść

PostNapisane: 16 maja 2021, o 11:31
przez helfajer
Witajcie,

tego tematu szukałem. Kolega poprosił mnie o zrobienie kilku małych zmian na stronie firmowej jego żony, gdyż okazało się, że firma która tę stronę wykonała, nie zajmuje się uaktualnieniami! Ona tylko robi strony www – przynajmniej taką informację otrzymała żona kolegi.

No to biorę się do roboty i po chwili już widzę pierwszy problem. Chciałem edytować jeden ze slajdów na stronie głównej. Klikam gdzie trzeba, patrzę… a tu wyświetla mi się kod, który na początek nie wiele mi mówił.
[vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/1″][rt_slider_caption_button align=”text-right” headlinesmall=”” headline=”Mobilny gabinet fizjoterapii” subheadline=”Specjalistyczna pomoc w zaciszu Twojego domu” size=”button-large” buttonurl=”/zamow-wizyte” buttontext=”Zamów wizytę” ][/vc_column][/vc_row]

Teraz już ogarnąłem o co chodzi, ale interesuje mnie… czy to normalny widok „obróbki” slajdu? Albo został on zrobiony przy pomocy wtyczki Visual Composer? A teraz coś po prostu nie funkcjonuje?

Dodam tylko, że cała strona zbudowana jest na wtyczce „WPBakery Page Builder”, której nie mogę zaktualizować do najnowszej wersji, gdyż zainstalowano tam wersję darmową wtyczki. Na pytanie o próbę aktualizacji… firma, która robiła stronę odpowiada: „Proszę nic nie ruszać, wtyczki nie trzeba aktualizować”! Co wywołało kolejne moje zdziwienie. W instalacji WP nie było wtyczki Visual Composer - więc ją doinstalowałem, ale problem z kodem nie zniknął.

Czy ktoś wie skąd wynika problem z kodem w slajdzie? I czy tylko tak można ten slajd edytować?

Re: Kod strony wyświetla się jak treść

PostNapisane: 16 maja 2021, o 11:39
przez helfajer
Momencik,

W opcjach Visual Composer musiałem przejść do ustawień: General > Post Types > pecify post types where you want to use Visual Composer Website Builder - i włączyć ON dla "Slider". Po włączeniu tej opcji pojawił się przycisk wtyczki w edycji slidera, i tak mogłem przejść do wizualnej obróbki.

Nie do końca jestem pewien, czy to tak ma działać, ale kolejne próby i testy pokażą co i jak :D

Re: Kod strony wyświetla się jak treść

PostNapisane: 23 wrz 2022, o 19:23
przez Kowal76
Od wielu lat prowadzę własny sklep i wiem jak ważna role odgrywa reklama w dzisiejszych czasach. Korzystam z produktów firmy Urban Kolor, gdzie w ofercie znajdziecie najróżniejsze produkty reklamy świetlnej, w tym np. Szyldy reklamowe Wrocław .