Usunięcie Wordpress i ponowna instalacja

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
krysia
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 9 paź 2016, o 22:30

Usunięcie Wordpress i ponowna instalacja

przez krysia » 10 paź 2016, o 00:49

Chciałabym się zapytać czy jest możliwość usunięcia całkowicie Wordpressa i zainstalowanie go ponownie z możliwością przeniesienia danych, które były na serwerze FTP (m.in. posty od początku wraz z komentarzami i zdjęciami). Które z plików znajdujących się na serwerze FTP są odpowiedzialne za Wordpress i powinny zostać usunięte? Bardzo proszę o informacje w jaki sposób mogłabym to wykonać.
Będę wdzięczna za pomoc.

no avatar
easpi
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 10 paź 2016, o 22:19

Re: Usunięcie Wordpress i ponowna instalacja

przez easpi » 10 paź 2016, o 23:02

Jeśli chcesz usunąć wszystko (razem z wtyczkami i motywem), to przede wszystkim powinnaś pobrać przez ftp kopię wszystkich plików, tak na wszelki wypadek.

Później usuń wszystko oprócz:

- plik - wp-config.php
- foldery - wp-content/uploads/data (rok)
- baza danych !!!

Sprawdź czy w folderach nie masz czegoś oprócz obrazów i czy wp-config.php nie ma jakichś dziwnych wpisów.

Pobierz nową paczkę Wordpress i wgraj pliki przez ftp.

Jeśli nie masz pewności co do pliku config to weź czysty z pobranej paczki i wklej ze starego wpisy dotyczące ustawień MySQL i kluczy uwierzytelniania.

no avatar
felipe7
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 25 sty 2018, o 21:26

Re: Usunięcie Wordpress i ponowna instalacja

przez felipe7 » 25 sty 2018, o 21:32

A co mam zrobić jak usunąłem wszystko, wszystkie pliki:
- plik - wp-config.php
- foldery - wp-content/uploads/data (rok)
- baza danych !!!
Teraz chcę zainstalować wordpressa, stworzyłem nowy katalog na serwerze i nową bazę danych.
Ale jak chcę wywołać adres domeny, dla przykładu: domena.org/wp-admin to pojawia się błąd.
'Not Found
The requested URL /wp-admin was not found on this server'
Jak mam to ominąć?

no avatar
felipe7
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 25 sty 2018, o 21:26

Re: Usunięcie Wordpress i ponowna instalacja

przez felipe7 » 25 sty 2018, o 21:34

Witam, miałem zainstalowanego wordpressa na swoim kompie z przypisaną do niego domeną dla przykładu domena.org
Usunąłem wordpressa z katalogu na serwerze i bazę danych dla wordpressa. Bo chciałem zaintalować go ponownie i wrzucić pliki do innego katalogu na serwerze. Dziś próbuję zainstalować wordpressa ponownie, wrzuciłem już pliki do nowego katalogu.
Mam już nową pustą bazę danych, ale kiedy próbuję wywołać adres mojej domeny i wpisuję dla przykładu domena.org/wp-admin
to pojawia się błąd i wyszukiwarka blokuje tą domenę.
Pojawia się taki komunikat:
Not Found
The requested URL /wp-admin was not found on this server.
Jak mam to ominąć?

Avatar użytkownika
szamaniwp.pl
 
Posty: 42
Reputacja: 5 pkt
Od: 24 sty 2018, o 21:12

Re: Usunięcie Wordpress i ponowna instalacja