Tło akapitu, tło strony, obrazek pod tekstem

Dział dotyczący opisu sprawdzonych rozwiązań. Znajdziesz tutaj m. in. tutoriale Wordpress.
no avatar
wthwlf
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 13 sie 2016, o 15:22

Tło akapitu, tło strony, obrazek pod tekstem

przez wthwlf » 13 sie 2016, o 15:35

Witam,
jako że jest to mój pierwszy post na forum to witam wszystkich serdecznie :)
Do rzeczy:
Usiłuję zrobić u siebie w witrynie stronę.
Wchodzę sobie kulturalnie w Strony -> Dodaj nową i pojawia się edytor.
Chciałbym aby ta strona/ wpis miała swoje własne tła lub grafiki na których będzie tekst.
Dla przykładu taka oto strona:
https://www.wishpond.com/lp/1798865/
Jest to strona landingowa, przykładowy template. jak widać na samej górze tekst jest na grafice/ tle do pewnego momentu, potem kolejny akapit jest już na białym tle, kolejny akapit na szarym itp.
Chciałbym właśnie coś takiego stworzyć jako podstronę w ramach mojego szablonu.
Tylko nigdzie w edytorze nie widzę abym mógł dodać tło samego wpisu, o tym aby to było tło tylko dla jednego akapitu mogę już tylko pomarzyć. Rozwiązaniem ew. były by grafiki które były by pod tekstem.
Jakie są możliwości? Pomijam płatne.
Jak coś takiego zrobić? Strona jest responsywna więc takie tła do samych akapitów były by super bo tekst by się nie rozpadał przy skalowaniu okna.
Nie wiem czy dobrze wszystko nakreśliłem.
Generalnie za wzór osadzonych teł można przyjąć ten z linka.

P.S. bardzo możliwe że mój szablon ma bardzo ograniczone funkcje.

Avatar użytkownika
Genocide
Świeżak
 
Posty: 67
Reputacja: 11 pkt
Od: 25 sie 2015, o 11:08

Re: Tło akapitu, tło strony, obrazek pod tekstem

przez Genocide » 13 sie 2016, o 18:54

Aby móc dodawać własne tło pod każdy akapit w poście według własnego widzimisię, musiałbyś robić coś na takiej zasadzie:


Kod: Zaznacz cały
<style>
div.tlo-1 {
background: url( adres grafiki );
}
div.tlo-2 {
background: url( adres grafiki );
}
</style>



<div class="tlo-1">
Akapit 1
</div>

<div class="tlo-2">
Akapit 2
</div>

Ostatnio edytowano 13 sie 2016, o 20:48 przez Genocide, łącznie edytowano 1 raz
wthwlf lubi ten wpis.

no avatar
wthwlf
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 13 sie 2016, o 15:22

Re: Tło akapitu, tło strony, obrazek pod tekstem

przez wthwlf » 13 sie 2016, o 20:34

Genocide napisał(a):Aby móc dodawać własne tło pod każdy akapit w poście według własnego widzimisię, musiałbyś robić coś na takiej zasadzie:


Kod: Zaznacz cały
<style>
div.tlo-2 {
background: url( adres grafiki );
}
div.tlo-2 {
background: url( adres grafiki );
}
</style>



<div class="tlo-1">
Akapit 1
</div>

<div class="tlo-2">
Akapit 2
</div>




Noooooo, kolego... takiego prostego rozwiązania własnie szukałem. Wstępne testy pokazują że zasada działa. mam nadzieje że przy całości nie będzie problemów.
Bardzo Ci dziękuję.

no avatar
wthwlf
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 13 sie 2016, o 15:22

Re: Tło akapitu, tło strony, obrazek pod tekstem

przez wthwlf » 14 sie 2016, o 16:57

Genocide napisał(a):Aby móc dodawać własne tło pod każdy akapit w poście według własnego widzimisię, musiałbyś robić coś na takiej zasadzie:


Kod: Zaznacz cały
<style>
div.tlo-1 {
background: url( adres grafiki );
}
div.tlo-2 {
background: url( adres grafiki );
}
</style>



<div class="tlo-1">
Akapit 1
</div>

<div class="tlo-2">
Akapit 2
</div>





takie pytanie jeszcze.
Czy da się jakoś ustawić aby taki akapit miał w pionie zawsze rozmiar zgięcia strony?
To znaczy żeby (jeśli rozdzielczość an to pozwoli) po przeskalowaniu okna kończył się on na zgięciu czyli końcu aktualnego widoku?
Szczególnie zależało by mi na pierwszym akapicie. Tak aby drugi akapit był widoczny dopiero po zescrollowaniu w dół.

Avatar użytkownika
Genocide
Świeżak
 
Posty: 67
Reputacja: 11 pkt
Od: 25 sie 2015, o 11:08

Re: Tło akapitu, tło strony, obrazek pod tekstem

przez Genocide » 15 sie 2016, o 18:59

Możesz zrobić screena jak to dokładnie wygląda?

no avatar
wthwlf
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 13 sie 2016, o 15:22

Re: Tło akapitu, tło strony, obrazek pod tekstem

przez wthwlf » 15 sie 2016, o 20:26

http://adrianklapczarek.pl/

na tej stronie jst coś takiego zastosowane.
Pierwszy akapit ma tło: laptop.
Widok wstępny (będąc na samej górze strony) u dołu kończy się na zdjęciu laptopa. Jak zaczynasz przewijać w dół to już pojawia się drugi akapit o białym tle.
Nawet jeśli pomniejszysz okno to pierwszy akapit i tak sięga maksymalnie do końca okna u dołu, wypełnia całe okno jeśli jesteś na górze strony, ale jeśli zaczniesz przewijać to pomimo zmniejszonego okna nie sięga pierwszy akapit dalej tylko zaczyna się drugi akapit..

Do tego pytanie: Gdzie mogę zmienić tło całej strony? U mnie strona nie jest po same boki jak na załączonym przykładzie, lecz ma swoją szerokość a po bokach zaczyna się już wybrane z pliku tło. I to tło ew. chciałbym zmienić, gdzie mogę to zrobić? Bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę.
Do tego drugie pytanie: Czy mogę takie tło strony, zmienić dla tylko jednej podstrony? Tak aby cała witryna miała jedno tło po bokach ale ta konkretna jedna podstrona miała inne?

no avatar
wthwlf
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 13 sie 2016, o 15:22

Re: Tło akapitu, tło strony, obrazek pod tekstem

przez wthwlf » 15 sie 2016, o 21:58

Ok, znalazłem parametr który mniej więcej rozwiązuje problem:
Kod: Zaznacz cały
div.tlo-1 {
height:72vmin;
background: url( url ) ;
background-repeat: no repeat;
background-position: center center;
}


Wysokość ustawiona na 72, gdyż div jest osadzony w podstronie która jest już w szablonie i nadrzędny szablon od góry zajmuje trochę.
I 72 (czyli 72%) jest mniej więcej wartością pasującą do tego szablonu.
nadal jednak pozostaje ewentualne pytanie o zamianę tła szablonu tylko w tej jednej podstronie.

Co do samego miejsca osadzenia źródła tła szablonu to coś znalazłem ale strasznie głęboko, grzebiąc w plikach na samym serwerze, w pliku stylu który nie jest dostępny bezpośrednio z panelu Wordpress'a




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Baza wiedzy Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości