Strona podzielona na 3 główne strony

Dział dotyczący opisu sprawdzonych rozwiązań. Znajdziesz tutaj m. in. tutoriale Wordpress.
no avatar
Carlito10

Reputacja: 0 pkt
Od: 8 gru 2020, o 13:44

Strona podzielona na 3 główne strony

przez Carlito10 » 20 gru 2020, o 17:06

Cześć, tworzę sklep internetowy, który jest złożony z 3 głównych kategorii: Kobiety, Mężczyźni, Dzieci . Tak jak na Zalando.
Mój problem polega na tym, że nie wiem, jak ona jest zrobiona, jeśli chodzi o ten główny podział. Wygląda, jakby ta strona była zrobiona z zupełnie 3 osobnych stron.
Kiedy jestem w sekcji Mężczyźni, to niezależnie co zrobię, czy wejdę w koszyk, czy w Pomoc i Kontakt, czy nacisnę logo "Zalando" będę aktywny na stronie Mężczyźni. W analogiczny sposób będzie działać, jeśli wejdę w sekcje Kobiety czy Dzieci .
Natomiast koszyk jakby nie było mają wspólny.
Chciałbym stworzyć coś podobnego, ale zupełnie nie mam pojęcia gdzie szukać takiego poradnika, albo pod jaką nazwą.
Każda pomoc będzie dla mnie bardzo cenna.
Pozdrawiam

kamillaskowski
Świeżak

Reputacja: 13 pkt
Od: 16 lis 2020, o 19:29

Re: Strona podzielona na 3 główne strony

przez kamillaskowski » 20 gru 2020, o 18:23

Hej,

Po pierwsze rzuć okiem na strukturę url i dowiesz się czemu to wygląda jak 3 osobne podstrony.
Ustawienie trzech różnych menu dla trzech różnych kategorii jak w przypadku Zalando to dość prosta rzecz, bo każda kategoria ma po prostu przypisane inne menu (czytaj: dla każdej kategorii trzeba stworzyć osobne menu)

Co do koszyka to oczywiste jest, że będzie on wspólny bo na takiej zasadzie działa.
Jeśli chcesz stworzyć stronę podobną do Zalando nad którą pracuje wielu programistów, a nie masz o tym zielonego pojęcia to lepiej sobie odpuść.
To tak samo jak ja chciałbym zrobić od podstaw silnik i samochód, a za bardzo nie wiem jak działa układ kierowniczy i do czego służy.

Lepiej zleć to komuś, bo sam będziesz miał to ciężko zrobić żeby to wszystko ogarnąć skoro takie proste rzeczy jak ustawienie różnych menu dla różnych stron jest dla Ciebie problemem.

I nie piszę tego dlatego abyś porzucił pomysł na sklep internetowy. Czasami warto rzeczy na których się nie znamy zlecić komuś innemu, a a samemu zająć się tym o czym mamy pojęcie i na czym możemy trochę zarobić, bo chyba tutaj w tym rzecz.

Jeśli się zaweźmiesz i będziesz chciał to zrobić na własną rękę, to poczytaj o tym jak ustawić menu A do strony A, a jak menu B do strony B, i jak do tych menu dać koszyk A, który będzie pasował do A,B i C. ;-)

W razie problemów możesz napisać: kamil@laskow.ski
Carlito10 lubi ten wpis.

no avatar
Carlito10

Reputacja: 0 pkt
Od: 8 gru 2020, o 13:44

Re: Strona podzielona na 3 główne strony

przez Carlito10 » 20 gru 2020, o 22:49

Troszeczkę rozjaśniłeś mi temat. Mam wrażenie, że zaświeciła mi się żaróweczka w głowie :D Jestem w stanie stworzyć osobne menu do każdej strony itp., więc myślę, że sobie z tym poradzę. Poza tym robienie stron w Wordpressie zaczyna mi się naprawdę podobać, więc wolałbym sam poznać całkowicie temat, poza tym strona nie musi być na już. Staram się codziennie kształcić, więc myślę, że przy obecnym zaangażowaniu, to w następnym roku będę mógł już taką stroną obsługiwać ;)