Scrolowanie tytułowego obrazka strony głównej.

Informacje na temat popularnych motywów Wordpress, tych darmowych jak i premium.
no avatar
kaczor112
 
Posty: 6
Reputacja: 0 pkt
Od: 17 lis 2020, o 21:29

Scrolowanie tytułowego obrazka strony głównej.

przez kaczor112 » 17 lis 2020, o 21:43

Cześć, na jednej z swoich stron, jestem dumnym użytkownikiem motywu Twenty Seventeen Wersja: 2.4, i bardzo mi sie podoba te scrolowanie obrazka na stronie głównej.

Jednak w trakcie prowadzenia strony wynikła potrzeba, żeby na stronie głównej, była jedna kategoria wpisów, zamiast wszystkich.
Skorzystałem więc z poradnika:[url]
https://wordpress.edu.pl/wpisy-z-jednej-kategorii-na-glownej-stronie-howto/
[/url]
Wklejając kod
[code]add_action('wp_head', mc2_only_one_category');

function mc2_only_one_category()
{
if ( is_home() || is_front_page() )
{
global $wp_query;
$wp_query->query('cat=59');
}
}[/code]
do właściwej funkcji.

I wszystko zadziałało jak powinno, z jednym wyjątkiem.
Obrazek przestał się scrollować, tylko od razu jesteśmy po wybraniu strony głównej na wpisach, i nawet nie da się przewinąć do góry, jakby sie ten bajer motywu wyłączył.

Chciałbym zapytać, jak przywrócić scrollowanie obrazka, ale tak by nadal była jedna kategoria wpisów, na stronie głównej?

Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Paweł.

no avatar
baltrek
Świeżak
 
Posty: 132
Reputacja: 9 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: Scrolowanie tytułowego obrazka strony głównej.

przez baltrek » 18 lis 2020, o 11:00

zapewne różnice w "opakowanach", mam na myśli class'y nadrzędne w które opakowany jest "$wp_query->query('cat=59');" oraz ten standardowy box ze wpisami. podaj link do strony na której jest ten efekt oraz na której tego efektu nie ma, wtedy będzie można porównać w konsoli

no avatar
kaczor112
 
Posty: 6
Reputacja: 0 pkt
Od: 17 lis 2020, o 21:29

Re: Scrolowanie tytułowego obrazka strony głównej.

przez kaczor112 » 24 lis 2020, o 18:11

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi.

Strona z działającym efektem:
https://test.pawelkaczmarczyk.pl/test3/

Strona z uszkodzonym efektem ale z jedną kategorią na stronie głównej:
https://test.pawelkaczmarczyk.pl/test4/

no avatar
baltrek
Świeżak
 
Posty: 132
Reputacja: 9 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: Scrolowanie tytułowego obrazka strony głównej.

przez baltrek » 24 lis 2020, o 21:00

Jak używasz php to zakładam że coś tam w kwestii programowania umiesz
zauważ ze na stronie głównej jest cos takiego

@media screen and (min-width: 48em)
.has-header-image.twentyseventeen-front-page .custom-header, .has-header-video.twentyseventeen-front-page .custom-header, .has-header-image.home.blog .custom-header, .has-header-video.home.blog .custom-header {
display: block;
height: auto;
}

A nie ma tego na tej drugiej stronie

no avatar
kaczor112
 
Posty: 6
Reputacja: 0 pkt
Od: 17 lis 2020, o 21:29

Re: Scrolowanie tytułowego obrazka strony głównej.

przez kaczor112 » 26 lis 2020, o 21:08

Nie potrafię wyłapać dlaczego linijka

add_action('wp_head', mc2_only_one_category');

usuwa efekt. Próbowałem ten fragment css dopisać jako dodatkowy css do strony jednak nie przynosi to efektów.

Gdzie (w których plikach) może być przyczyna?


W php pisałem mało, znam podstawy, ale odnajduje się.

no avatar
kaczor112
 
Posty: 6
Reputacja: 0 pkt
Od: 17 lis 2020, o 21:29

Re: Scrolowanie tytułowego obrazka strony głównej.

przez kaczor112 » 26 lis 2020, o 21:37

ZNALAZŁEM!!!

użycie add_action('wp_head', mc2_only_one_category'); było niekonieczne.

Wystarczyło w edytorze motywu w pliku index.php odpowiednio zmienić:


<?php
$my_query = new WP_Query( 'cat=5' );
if ( $my_query->have_posts() ) :

// Start the Loop.
while ( $my_query->have_posts() ) :
$my_query->the_post();

/*
* Include the Post-Format-specific template for the content.
* If you want to override this in a child theme, then include a file
* called content-___.php (where ___ is the Post Format name) and that
* will be used instead.
*/
get_template_part( 'template-parts/post/content', get_post_format() );

endwhile;

Bardzo dziękuję za pomoc.

no avatar
baltrek
Świeżak
 
Posty: 132
Reputacja: 9 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: Scrolowanie tytułowego obrazka strony głównej.

przez baltrek » 27 lis 2020, o 10:59

Nie wiem czy pomogłem ale jeżeli tak to bardzo się cieszę. Pamiętaj żeby to zmienić w motywie child a nie w głównym to unikniesz problemów w przyszłości no i będzie to wtedy zrobione jak należy




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Motywy Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości