Przekierowanie 301 wordpress

Dział dotyczący opisu sprawdzonych rozwiązań. Znajdziesz tutaj m. in. tutoriale Wordpress.
no avatar
proveve
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 15 lut 2013, o 12:19

Przekierowanie 301 wordpress

przez proveve » 5 kwi 2014, o 11:24

Witam Serdecznie,

Bardzo proszę o pomoc, kogoś z większym zakresem wiedzy w temacie...
Chciałbym wykonać w wordpress przekierowanie 301 tzn. żeby 2 inne domeny podpięte pod niego wskazywały na domenę główną mojego wordpress-a, i niezależnie czy są wbijane z www czy bez www otwierały zawsze domenę główną...czyli:
domena1 ( wbijana z www i bez www ) otwiera domenę3
domena2 ( wbijana z www i bez www ) otwiera domenę3

Niestety nie jestem specjalistą, i nie za bardzo wiem czy w wordpress w ogóle przejdzie coś takiego jak htaccess, a nie chciałbym niepotrzebnie czegoś zmajstrować.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Jacek

no avatar
admin
Administrator
 
Posty: 629
Reputacja: 38 pkt
Od: 30 sty 2013, o 17:39
Lokalizacja: Kraj nad Wisłą

Re: Przekierowanie 301 wordpress

przez admin » 7 kwi 2014, o 18:34

Witaj,
czy wg Twojego schematu domena1 i domena2 to subdomeny domeny3 ? :)
Jeśli tak to możesz użyć takiego zapisu dla domeny1 i analogicznie zastosować dla domeny2
Kod: Zaznacz cały
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?domena3\.pl$ [NC]
RewriteRule ^domena1(\/.*)?$ http://www.domena3.pl/ [R=301,L]



Jeśli domena1, domena2 nie są u Ciebie subdomenami to
Kod: Zaznacz cały
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?domena1.pl$
RewriteRule ^(.*)$ http://www.domena3.pl/$1 [R=301,L]

no avatar
proveve
 
Posty: 4
Reputacja: 0 pkt
Od: 15 lut 2013, o 12:19

Re: Przekierowanie 301 wordpress

przez proveve » 31 maja 2014, o 00:52

Witam,
Nie domeny są całkowicie niezależne i nie są to żadne subdomeny, nie wiem też gdzie w/w zapis wstawić?, czy zwykły utworzony htaccess w katalogu głównym wystarczy czy gdzieś w inne miejsce wstawić? ( w jakie ??? )

Avatar użytkownika
kosekwordpress
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 24 cze 2014, o 19:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Przekierowanie 301 wordpress

przez kosekwordpress » 24 cze 2014, o 20:00

Programista mi powiedział, że przekierowania w htaccess tez działają ale lesze są takie w php. W pliku index.php można dodać takie regułki:

<?php

$url='http://www.domena.com/'; //domena na ktora jest przekierowanie
eader("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: $url");
exit();

Jest to lepsze rozwiazanie.
Plik umieszczasz oczywiście na domenie "starej", która ma być przekierowana na "nową".

no avatar
MałyDuch
 
Posty: 16
Reputacja: 1 pkt
Od: 23 paź 2014, o 19:42

Re: Przekierowanie 301 wordpress

przez MałyDuch » 23 paź 2014, o 20:04

Zmień programistę.
Jedynie sensowne przekierowanie dla google to przekierowanie 301 przez plik.




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Baza wiedzy Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości