proszę o ocenę smakpodniebienia.pl

Chcesz zasięgnąć opinii na temat swojej strony na silniku Wordpress, podaj ją tutaj.
no avatar
mariolinux
 
Posty: 23
Reputacja: 0 pkt
Od: 30 sie 2013, o 04:03

proszę o ocenę smakpodniebienia.pl

przez mariolinux » 30 sie 2013, o 04:06

Witam,
Blog utworzony przez mnie parę dni temu na Wordpress. Proszę o krytyczna i sprawiedliwą ocenę. Zapraszam też do lektury i może kogoś tym zaciekawię.
www.smakpodniebienia.pl

Avatar użytkownika
DMati
Bloger
 
Posty: 411
Reputacja: 28 pkt
Od: 1 cze 2013, o 12:19
Lokalizacja: Polska

Re: proszę o ocenę smakpodniebienia.pl

przez DMati » 30 sie 2013, o 09:36

1) theme nie twój więc nie oceniam. ALe wybrałbym inną darmówkę lub w obecnej poprawił sidebar bo wygląda jak by ktoś w imadło wsadził + newsletter wyjechał poza krawędź.

2) rób odstępy między wierszami

3) Na Twoim miejscu bym się zdecydował nad tematyką następnych wpisów. Obecnie z O mnie i stron Nawigacja i Poważne noty wynika, że tak naprawdę nie wiesz o czym chcesz pisać. Tu o produktach tu, że to nie blog o produktach tu, że wiadomości z innych serwisów/blogów informacyjnych a tu, że będzie też o social media ale mało bo nie lubisz społecznościówek.

Czyli w skrócie czy dalej blog w stylu co mnie dziś wku...ło czy smaczne produkty (jak tak to strony jak ta "Nie rób tego" daruj sobie) czy będzie to prywatny blog z opiniami/odniesieniami do informacji znalezionych na innych serwisach/blogach.

no avatar
mariolinux
 
Posty: 23
Reputacja: 0 pkt
Od: 30 sie 2013, o 04:03

Re: proszę o ocenę smakpodniebienia.pl

przez mariolinux » 31 sie 2013, o 02:18

Witaj bracie kolego,

cóż ja mogę powiedzieć, właśnie tego oczekiwałem, konstruktywna krytyka bez jechania na maksa tylko rzeczowo. Bardzo wielkie dzięki. Poprawiłem wiele drobnych rzeczy, wpisów które zapewne twoje bystre oko zauważy. Myślałem, ze motyw jest super, ale dopiero teraz uważam, ze jest naprawdę dobry. Odstępy poprawione...
Teraz to co najważniejsze. Mój kierunek bloga to kierunek Kominka, którego zapewne znasz z blogosfery. Lifestyle z uderzeniem. Tylko, że On raczej pisze o wielu tematach, a ja raczej skupię się na ocenie produktów. Natomiast poważne noty to moje spostrzeżenia na tematy, które dotyczą wszystkich nas pośrednio i bezpośrednio. Za dużo głupoty jest dookoła. Warto to czasami okrasić tekstem. Może ktoś zrozumie, że w życiu mądrość jest ważna, a nie pokazanie dupy i robienie z siebie debila...
Najchętniej upchałbym je do strony poważne noty (co jakoś tez poprawiłem), ale chyba teraz jest lepiej.
Czyli produkty często, a poważne teksty czasami. Wiem, że bloger powinien jak napisałeś, iść w jednym kierunku, ale czy tak jak jest teraz może być? Czy raczej blog na wku... na nowy blog ? Odbyłem tez sporo wycieczek co tez chciałbym dać na bloga (zdjęcia). Ale okazjonalnie. Ty znowu podobieństwo do kominka oraz ostatnio mediafun. Swoją drogą napisałem do niego (kominka) co sądzi o moim blogu... Oczywiście zero odpowiedzi. Cysorz?
Aktywność prowadzę na forach, udzielam się na innych blogach. Widzę ze ludzie wchodzą, ale chyba długa droga abym dostał komentarze i stworzył swoją grupę odbiorców.
Jeszcze raz dzięki za cenne uwagi i napisz co myślisz teraz.
smakpodniebienia.pl

Avatar użytkownika
DMati
Bloger
 
Posty: 411
Reputacja: 28 pkt
Od: 1 cze 2013, o 12:19
Lokalizacja: Polska

Re: proszę o ocenę smakpodniebienia.pl

przez DMati » 31 sie 2013, o 10:15

Czyli produkty często, a poważne teksty czasami. Wiem, że bloger powinien jak napisałeś, iść w jednym kierunku, ale czy tak jak jest teraz może być? Czy raczej blog na wku... na nowy blog ?


To jest twój blog, także pisz o czym chcesz, ja tylko proponuje obrać jeden, dwa kierunki i tego się trzymać. Nie rozwalać się na wszystko co w koło. Nie patrz na kominka bo on pisze tak aby przyciągnąć ruch i zarobić i dalej się promować na guru netu.

Obrałeś kierunek produktów - w końcu domena w sam raz i tego się trzymaj a luźne spojrzenia i opinie o codzienności wsadź przykładowo w osobną kategorię czy publikuj to w formie MiniBloga (osobny rodzaj wpisów) czy format wpisu Notka na marginesie. I szafa gra :)


Swoją drogą napisałem do niego (kominka) co sądzi o moim blogu... Oczywiście zero odpowiedzi.


Nie jesteś nikim ważnym, znanym dla niego ;P Takie realia niestety.


PS skórka dalej mi się nie podoba ;) Front lepiej teraz ale pojedyncze strony już mniej, dalej są zgniecione elementy strony jak sekcja gdzie masz przyciski/like/tagi/naprzód/wstecz.

Zerknij tutaj - http://bit.ly/178qMWB - może coś Ci się spodoba i Twój blog dostanie mocnego kopa od strony wizualnej.

PS2 Tam w Podziel się pod wpisami masz spoooro miejsca, ustaw sobie aby domyślnie pokazywane były przyciski facebook i twitter + dodaj Google+ i Pinterest. Ten ostatni nie jest u nas jakoś szczególnie popularny ale teżwarto mieć.

PS3 Ten przycisk Like to wiesz, że z niego mogą korzystać tylko osoby zalogowane w WordPress.com?

no avatar
mariolinux
 
Posty: 23
Reputacja: 0 pkt
Od: 30 sie 2013, o 04:03

Re: proszę o ocenę smakpodniebienia.pl

przez mariolinux » 1 wrz 2013, o 18:55

Witaj,

Mati zobacz teraz mój blog i oceń. Chyba teraz jest wszytko tak jak powinno być. Fakt jest jakiś problem z czcionką, ale chyba nie jest to aż tak ważne. Próbowałem zmieniać, ale nie wychodzi. Pin dodany, ciekawy nawet. Nowy temat chyba jest ok. Miejsce wykorzystane, tylko nie mogę dać, obrazków jak poprzednio na front, choć temat to umożliwia. Natomiast noty (poważne;) poszły jako galeria, same tytuły są. Gdybym dał notkę poważną na marginesie, nic nie było by widać. Nawet tytułów. Co do tego 'i like' to przyznam, że się wku... Człowiek uczy się całe życie, a i tak umiera głupi. Poprawiłem. Wiem, że kominek robi wszytko dla kasy, ale w sumie może do mnie kiedyś zapuka jakaś firma do współpracy :ugeek:

no avatar
mariolinux
 
Posty: 23
Reputacja: 0 pkt
Od: 30 sie 2013, o 04:03

Re: proszę o ocenę smakpodniebienia.pl

przez mariolinux » 1 wrz 2013, o 19:05

Zadałem fashionelce pytanie na blogu tej treści
Czy to racja, że w Polsce z racji tego, że środowisko blogerów jest małe, wytworzyła się 'grupa blogerów trzymająca władzę'? Tj. Czy co poniektórzy tak urastają do miana 'cysorzy z klawym życiem' tego poletka w necie, że nie odpowiadają innym Świeżakom, nie pomagają innym i zwyczajnie olewają innych? A drugie pytanie łączące się z pierwszym, czy przez to, że tak może być iż są blogerzy i inni... ci drudzy też mają szanse na a. publikę jaką ty masz b. kasę jaką ma 'cysorz' kominek c. uznanie jakie ma mediafun. Co sądzisz zatem o tych kwestiach. Oto moje dwa pytanie.
Ciekawe czy odpowie 8-)

Avatar użytkownika
DMati
Bloger
 
Posty: 411
Reputacja: 28 pkt
Od: 1 cze 2013, o 12:19
Lokalizacja: Polska

Re: proszę o ocenę smakpodniebienia.pl

przez DMati » 1 wrz 2013, o 23:03

No i cóż ma Ci ta "znawczyni mody" odpisać? Tak to my trzęsiemy polską blogosferą a ty nie masz tu czego szukać? Jeżeli już odpisze to będzie to wiadomość w stylu "nie ma czasu na takie pytania" albo "proszę pytać kogoś innego".

To są osoby, które odniosły mniejszy lub większy (nie)zamierzony sukces i tyle. Twórz dobry kontent, unikaj wpisów powstałych pod wpływem emocji, udzielaj się na tematycznych forach i w komentarzach na innych blogach = daj o sobie znać, tylko pamiętaj udzielaj się w dyskusjach, komentuj wpisu ale nie SPAMUJ!. Dbaj o wygląd strony a te znane blogi traktuj jako inspirację i czynnik X do większego wysiłku i niech Cię motywują do tego aby się przykładać jeżeli planujesz uczynić z tego dodatkowy lub główny zarobek.

no avatar
mariolinux
 
Posty: 23
Reputacja: 0 pkt
Od: 30 sie 2013, o 04:03

Re: proszę o ocenę smakpodniebienia.pl

przez mariolinux » 2 wrz 2013, o 05:19

I tego będę się trzymał co napisałeś.
Ty też możesz jej zadać pytanie. :mrgreen: Ma na blogu odpowiedzieć na 100 pytań. O ile w ogóle odpowie, bo ma wybrać 100 pytań i na nie odpowiedzieć od wszystkich. Jeśli odpowie, uznam, że ma trochę oleju w głowie. Jeśli odpowie rozsądnie to nawet pochwale Ją ;) Z tego co widzę, to pytania są do niej raczej durne. I mało konkretne. Tak więc mam nadzieję, że zadałem Jej dość ciekawe pytania.
A co do bloga, to dzięki bracie za rady. Myślę, że jest o niebo lepiej. Masz racje z tym contentem.
A nie napisałeś co sądzisz teraz o motywie? Szczerze mówiąc pin jest dość ciekawy.

Avatar użytkownika
DMati
Bloger
 
Posty: 411
Reputacja: 28 pkt
Od: 1 cze 2013, o 12:19
Lokalizacja: Polska

Re: proszę o ocenę smakpodniebienia.pl

przez DMati » 2 wrz 2013, o 09:25

Lepiej, lepiej, znacznie lepiej.

Tylko to co jest poniżej wpisu

Obrazek

To kiepsko wygląda. Lepiej jakby to było w dwóch kolumnach o ile na to pozwala motyw, jeżeli nie to warto dodać.

czyli

----------- wpis na pełną szerokość jak obecnie-----------
--------------- komentarze jak obecnie ------------------
---- kolumna 1 na widgety ---- kolumna 2 na widgety -----


Plus ten box-shadows za mocny.

-- opcjonalnie trzaśnij sobie którąś z tych skórek:

http://wordpress.org/themes/pinbin
http://wordpress.org/themes/surfarama
http://wordpress.org/themes/pinboard
http://wordpress.org/themes/emphaino

Ja bym wybrał drugą od góry albo ostatnią.

no avatar
mariolinux
 
Posty: 23
Reputacja: 0 pkt
Od: 30 sie 2013, o 04:03

Re: proszę o ocenę smakpodniebienia.pl

przez mariolinux » 3 wrz 2013, o 15:16

Witaj brachu,
Poprawione na amen! Wybrałem empatie ;) Co ciekawe już kiedyś testowałem te co zaproponowałeś, i jakoś mi umknęły. W ogóle to muszę Ci napisać, że najlepsze skóry są jednak premium za kasę. Tylko po co wydawać na początek. Te darmowe to zawsze jakiś jeden element nie mają do 100 procent.
Znowu wigdety powróciły na lewą stronę, gdyż taki układ motywu, ale na dole też są. Myślę, że nie jest krzywo. Nawalone nie jest. Są wprawdzie pod postami tagi itp. ale już niech będzie, nie mogę ich wywalić jakoś. Scisku imadła nie ma chyba? A wiesz, że ktoś dawał mi komentarze i nie wchodziły! Znowu się wku... Ale poprawiłem. Nie jest super bo mi strona wchodzi na prostokąt, ale już. Zawsze coś! jak z autem ;) Teraz liczę na jakieś komentarze, może od Ciebie ;)? Ja wprawdzie nie jestem aż takim fanem Depeche Mode, ale chętnie poczytam twojego bloga i może swoje zdanie napiszę na to co widzę.

Następna strona



  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Oceń stronę

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości