Programista WordPress – jak wybrać developera WordPress?

0
50
Programista WordPress

WordPress to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia stron internetowych i aplikacji na świecie. Jej prostota obsługi, łatwość w personalizacji oraz szeroki zakres dostępnych funkcjonalności sprawiają, że jest to często pierwszy wybór dla wielu przedsiębiorstw i osób prywatnych. Jednakże, aby osiągnąć sukces w biznesie lub wypromować siebie w sieci, konieczne jest, aby Twoja witryna WordPress była zaprojektowana i wykonana profesjonalnie. Aby to osiągnąć, potrzebujesz doświadczonego programisty WordPress.

Kim jest developer WordPress?

Developer WordPress to specjalista ds. tworzenia witryn internetowych, aplikacji i rozszerzeń na platformie WordPress. Jest to osoba, która posiada wiedzę techniczną oraz umiejętności programistyczne, umożliwiające projektowanie i wdrażanie różnego rodzaju funkcjonalności na stronach internetowych opartych na WordPressie.

Developer WordPress jest odpowiedzialny za projektowanie i implementację rozwiązań, takich jak motywy, wtyczki, szablony, a także dodatkowe funkcjonalności takie jak formularze kontaktowe, systemy płatności, integracje z różnymi systemami i aplikacjami, a także optymalizację i zabezpieczenie strony WordPress.

W zależności od specjalizacji, programista WordPress może pracować na zlecenie, jako freelancer lub w firmie zajmującej się projektowaniem i tworzeniem stron internetowych. Istnieją różne poziomy specjalizacji w dziedzinie WordPressa, od podstawowej wiedzy technicznej po specjalistyczne umiejętności związane z rozwojem oprogramowania i programowaniem back-endu.

Czym się zajmuje programista wordpress developer?

Programista WordPress Developer zajmuje się tworzeniem stron internetowych i aplikacji opartych na systemie zarządzania treścią WordPress. Zadania programisty WordPress Developera obejmują projektowanie, rozwijanie i utrzymywanie funkcjonalności WordPress, dostosowywanie i tworzenie szablonów i motywów, integrację wtyczek i dodatków, optymalizację strony pod kątem wydajności i bezpieczeństwa oraz konfigurację serwera i bazy danych.

Programista WordPress Developer może również pracować przy tworzeniu sklepów internetowych opartych na platformie WooCommerce, a także integrować witrynę WordPress z różnymi systemami zewnętrznymi, takimi jak CRM, systemy płatności, platformy społecznościowe itp.

Oprócz umiejętności programowania, programista WordPress Developer powinien mieć dobre zrozumienie marketingu internetowego, strategii SEO i UX/UI, aby dostarczyć klientowi wartościową i efektywną stronę internetową.

Jak sprawdzić developera pod kątem znajomości CMS WordPress?

Aby sprawdzić, czy programista posiada odpowiednie umiejętności w zakresie WordPress, można skorzystać z różnych metod. Oto kilka przykładów:

 1. Poproś o portfolio projektów WordPress: Poproś programistę o przesłanie portfolio projektów WordPress, na których pracował wcześniej. Możesz przejrzeć projekty, aby ocenić, jak dobrze radzi sobie z różnymi zadaniami i jakie funkcje jest w stanie zaimplementować.
 2. Przeprowadź testy techniczne: Możesz zadać programiście pytania techniczne związane z WordPress, aby ocenić jego wiedzę na temat CMS. Na przykład, możesz poprosić o opisanie różnic między postami a stronami WordPress, czy też o wskazanie sposobów na zwiększenie wydajności strony WordPress.
 3. Zapytaj o referencje: Poproś programistę o referencje od wcześniejszych klientów lub pracodawców, którzy korzystali z jego usług WordPress. Otrzymanie referencji może pomóc Ci w ocenie, jak dobrze radzi sobie z projektami i jakie wyniki osiągnął w przeszłości.
 4. Przeprowadź próbną pracę: Możesz zlecić programiście próbną pracę, aby sprawdzić, jak dobrze radzi sobie z zadaniem związanym z WordPress. To pozwoli Ci ocenić, jak dobrze radzi sobie z projektem, czy potrafi dostosować się do Twoich wymagań i jak szybko wykonuje zadania.

W każdym przypadku ważne jest, aby sprawdzić, czy programista posiada umiejętności programowania, jak również zrozumienie marketingu internetowego, strategii SEO i UX/UI, ponieważ są to kluczowe czynniki w tworzeniu skutecznych stron WordPress.

Jakich umiejętności się wymaga od programisty WordPress?

Programista WordPress powinien posiadać szereg umiejętności technicznych i praktycznych, aby zapewnić skuteczne i profesjonalne tworzenie stron internetowych na platformie WordPress. Oto kilka kluczowych umiejętności, jakie wymaga się od programisty WordPress:

 1. Znajomość języków programowania webowego, takich jak HTML, CSS, PHP, JavaScript oraz zasad projektowania stron internetowych.
 2. Znajomość architektury WordPress i sposobu działania CMS (systemu zarządzania treścią) oraz jego możliwości i ograniczeń.
 3. Zdolność do projektowania i tworzenia motywów, wtyczek oraz dodatkowych funkcjonalności, takich jak formularze kontaktowe, systemy płatności, integracje z innymi aplikacjami itp.
 4. Umiejętność pracy z różnymi frameworkami i narzędziami do tworzenia stron internetowych, takimi jak Bootstrap, jQuery, React itp.
 5. Zdolność do analizowania i rozwiązywania problemów technicznych na stronie internetowej, w tym do rozwiązywania problemów związanych z wydajnością, bezpieczeństwem i zgodnością z przeglądarkami.
 6. Znajomość i umiejętność stosowania najlepszych praktyk w zakresie SEO (optymalizacja dla wyszukiwarek) oraz integracja z narzędziami analitycznymi.
 7. Umiejętność pracy z systemami kontroli wersji, takimi jak Git, aby móc zarządzać kodem i historią zmian.
 8. Zdolność do pracy w zespole oraz dobre umiejętności komunikacyjne, aby móc skutecznie współpracować z klientami i innymi specjalistami.

Wszystkie te umiejętności są kluczowe dla programisty WordPress, który chce dostarczyć wysokiej jakości i skuteczną stronę internetową. Jednak warto zaznaczyć, że wymagania mogą się różnić w zależności od konkretnych projektów i potrzeb klienta.

Ile zarabia specjalista WordPress?

Zarobki specjalisty WordPressa mogą znacznie się różnić w zależności od doświadczenia, umiejętności, lokalizacji i rodzaju zatrudnienia (np. pracownik etatowy vs. freelancer).

Według raportu PayScale, średnie wynagrodzenie specjalisty WordPressa w USA wynosi około 51 000 – 88 000 dolarów rocznie, przy czym początkujący specjaliści WordPress zazwyczaj zarabiają mniej, a doświadczeni specjaliści z wyższymi kwalifikacjami lub w stanowiskach kierowniczych mogą zarabiać więcej.

W Polsce średnie wynagrodzenie specjalisty WordPressa to około 5 000 – 12 000 złotych miesięcznie brutto, w zależności od doświadczenia i umiejętności. Freelancerzy często pobierają stawki godzinowe lub projektowe, a ich zarobki również zależą od liczby i złożoności projektów.

Warto jednak pamiętać, że zarobki specjalisty WordPressa są bardzo zróżnicowane i mogą się zmieniać w zależności od wielu czynników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj