Problemy po aktualizacji WP

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
IaneShine

Reputacja: 0 pkt
Od: 6 lis 2019, o 21:45

Problemy po aktualizacji WP

przez IaneShine » 5 sty 2021, o 11:46

Po aktualizacji Wordpressa do wersji 5.6 na mojej stronie pojawiło się kilka problemów.
Największy to to iz przestał działać klasyczny edytor do wpisów. Nie działa w nim właściwie nic. próby wstawienia obrazu konczą sie pustym polem, próba dodania jakiegokolwiek tekstu także jest bezskuteczna. W widoku wpisu wizualnym jest cały czas puste pole we wpisie gdy przejdę w widok tekstowy pojawia sie jedynie taki wpis

Kod: Zaznacz cały
<span data-mce-type="bookmark" style="display: inline-block; width: 0px; overflow: hidden; line-height: 0;" class="mce_SELRES_start"></span>

Każde kolejne przeskoczenie miedzy opcjami podglądu kończy się dodaniem kolejnej linijki tego wpisu. Próbowałem już wielu rozwiązań które znalazłem w czeluściach internetu łącznie z cofnięciem wersji WP i przywróceniem starych wersji wtyczek. Niestety wszelkie próby były bezskuteczne.

Drugim problemem po aktualizacji który lekko przeszkadza w pracy jest brak działania nie których funkcji na forum.
Korzystam z wpForo 1.9.3, po aktualizacji Wordpressa przestały działać takie rzeczy jak zamykanie tematu, przyklejenie czy edycja zapisanego tematu/postu. Właściwie przestały działać wszelkie klikane odnośniki do narzędzi moderacji.

Obrazek

Czy jest szansa na rozwiązanie tych problemów. Załoga mojej strony powoli sie nie cierpliwi a ja niestety nie daje rady sam tego ogarnąć.

EDIT

Po kolejnych próbach i testach lekko posunąłem się do przodu.

Może się przyda komuś sposób na klasyczny edytor który u mnie się sprawdza jak na razie.

Wyłączyłem za pomocą wtyczki Disable Gutenberg ogrginalny blokowy system wpisów i mam teraz klasycznego dodatkowo zainstalowana wtyczka Advanced Editor Tools i jest już OK.

Niestety co do wpForo nie mam pomysłu może ktoś będzie wstanie z tym pomóc