Problem ze stroną

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
kruger

Reputacja: 0 pkt
Od: 9 wrz 2013, o 11:56

Problem ze stroną

przez kruger » 9 wrz 2013, o 12:23

Witam mam problem ze swoją pierwszą strona na wordpressie
Dodam ze problem ten występuję już 5 raz.

Mam na swoim ftp 5 stron . 4 na drupalu i 1 na wordpressie.

Wcześniej miałem jeszcze jedna stronkę zapomniana przez boga joomla 1.5 i to ona się pierwsza wysypała
Konto zostało zainfekowane przez wstrzykniecie złośliwego kodu php. Dostałem nawet alert od dostawcy ze mam to ogarnąć.
Poprawiłem wszystko i podzieliłem każda stronę na oddzielne konto ftp.
Wszystko cacy i nagle znowu podobna akcja tym razem tylko ze strona na wordpressie.( przeniosłem tą stronę z joomla na wp).
zainstałowałem sobie Gdatasecurity i firewall . Używam total commandera i nie zapisuje w nim haseł. Za każdy razem wklejam hasło.
Oczywiście po każdym alercie zmieniałem hasło na konto serwera itp.
Ostatnio wrzuciłem znów świeżego wordpresa z innego kompa i wyłączyłem dostęp do konta przez protokół ftp (na tym hostingu nie ma ssh).
I wczoraj znowu ta sama akcja tym razem google dla webmasterów pokazało wstrzykniecie pliki
Kod: Zaznacz cały
<iframe src="jakislink.php"  style=" hidden />

Mam zainstalowanego firewall i antywirusa . Spróbowałem nawet wrzucić stronkę przez linuxa i nadal jest to samo. Strona sobie siedzi przez 7 dni a potem wyskakują alerty

http://www.abid-reklama.pl<=strona

Co mam zrobić aby zapobieć temu ?

DMati
Bloger

Reputacja: 28 pkt
Od: 1 cze 2013, o 12:19

Re: Problem ze stroną

przez DMati » 11 wrz 2013, o 13:59

Albo coś pominąłeś albo dalej masz infekcję na serwerze lub na kompie. W logach serwera nie ma kto dodaje to do danego pliku, znaczy się jaki IP?

Przeglądnij cały FTP i sprawdź pliki, których data modyfikacji odbyła się ostatnio - będziesz wiedział które pliki są modyfikowane, może też do jakiegoś katalogu został wrzucony jakiś fajny pliczek, także zwróć też uwagę na datę modyfikacji katalogu.