Problem z wyświetlaniem wpisów w kategoriach oraz metą

Informacje na temat popularnych motywów Wordpress, tych darmowych jak i premium.
no avatar
Herbert
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 3 lis 2020, o 16:56

Problem z wyświetlaniem wpisów w kategoriach oraz metą

przez Herbert » 3 lis 2020, o 17:13

Witam, mam nadzieję, że wybrałem właściwy dział, jeżeli nie, prosiłbym o informację. Otóż mam pewien problem z wyświetlaniem wpisów zaklasyfikowanych do kategorii na blogu na Wordpressie. Na starym blogu, jeszcze sprzed paru lat, utworzenie kategorii skutkowało automatycznym utworzeniem linka na górze strony o adresie nazwastrony/category/nazwa kategorii, obecnie utworzenie kategorii tworzy dodatkową stronę również z linkiem na górze, ale adres jest niewłaściwy: nazwastrony/nazwa kategorii i za nic w świecie nie da się tam wstawić /category/ . Wyświetlić natomiast wszystkie wpisy z danej kategorii da się tylko wchodząc z kokpitu w listę kategorii i klikając na "zobacz".

Jak rozwiązać ten problem?

I przy okazji: w starszej wersji blogów na Wordpressie była tzw. meta, z której można było bezpośrednio zalogować się do strony, a następnie pojawiał się tam link "administracja witryną", jak ustawić coś takiego w obecnej wersji, aby można było wejść do kokpitu bez ręcznego wpisywania adresu z wp-admin?

no avatar
baltrek
Świeżak
 
Posty: 132
Reputacja: 9 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: Problem z wyświetlaniem wpisów w kategoriach oraz metą

przez baltrek » 4 lis 2020, o 00:09

Aktualnie mam odpaloną wersję angielską WP i nie pamiętam jak to się po polsku nazywa ale wejdź w setting -> permalinks (myślę ze znajdziesz) i tam powinieneś mieć te opcje o których myślisz czyli ustawianie linków

a co do tej mety to chodzi o to że logowanie odbywało sie z frontendu? bo jeżeli chodzi o sam link to ustaw sobie taki linka jako zakładka w chrome albo dodać do menu i po sprawie

no avatar
Herbert
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 3 lis 2020, o 16:56

Re: Problem z wyświetlaniem wpisów w kategoriach oraz metą

przez Herbert » 4 lis 2020, o 02:55

Znalazłem gdzie powinno to być w polskiej wersji, niestety nie mam w ogóle opcji "bezpośrednich odnośników" w menu ustawień. Powinno być pod mediami, ale tam od razu jest "dzielenie się".

Znalazłem co prawda widgeta "kategorie", tyle że można go dodać tylko w stopce, nie na górze strony.

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem dlaczego dodanie nowej kategorii tworzy w taki sposób nieprawidłowy link, w który jak się wchodzi nie trafia się na wszystkie wpisy przypisane do tej kategorii.

Przy okazji, bo dopiero zacząłem się udzielać na tym forum, o co chodzi z tymi komunikatami, że wiadomość ma za mało znaków?

no avatar
baltrek
Świeżak
 
Posty: 132
Reputacja: 9 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: Problem z wyświetlaniem wpisów w kategoriach oraz metą

przez baltrek » 4 lis 2020, o 08:54

ale w ogóle nie masz bezpośrednich odnośników? wejdź na link /wp-admin/options-permalink.php może tak wejdzie. Bo tam właśnie masz ustawienie formatu dla kategorii. Jeżeli ciągle nie możesz wejść w te odnośniki to update wordpressa, wyłącz zbędne wtyczki i zobacz wtedy. Te opcje muszą być dostępne to domyślne ustawienia WP

[quote]Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem dlaczego dodanie nowej kategorii tworzy w taki sposób nieprawidłowy link, w który jak się wchodzi nie trafia się na wszystkie wpisy przypisane do tej kategorii.
[/quote]
Coś tam jest popsute bo domyślnie właśnie powinno być tak jak mówisz. Zerknąłem teraz na stronie i tak jest. na stronie domena.pl/nazwa-kategorii/ powinny się wyświetlać wszystkie wpisy z tej kategorii

Co do komunikatu że za mało znaków to nie wiem mimo żre teraz sam dostaję czasem te same błędy. Teraz wyłączyłem w opcjach odpowiedzi "wyłącz BBCode" i podgląd działa i nie wyrzuca błędów.

no avatar
Herbert
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 3 lis 2020, o 16:56

Re: Problem z wyświetlaniem wpisów w kategoriach oraz metą

przez Herbert » 4 lis 2020, o 12:01

Po wklejeniu końcówki tego linka dostałem komunikat:
Rewrite rules for VIP sites should be flushed via VIP => Rewrite rules.
Akurat ten blog jest darmowy, więc może znowu coś zrobili tak, że bez planu płatnego nie działa?

Nie wiesz może czy istnieje jakiś ich support, gdzie można napisać lub zwrócić uwagę na błędy na stronie?

no avatar
baltrek
Świeżak
 
Posty: 132
Reputacja: 9 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: Problem z wyświetlaniem wpisów w kategoriach oraz metą

przez baltrek » 4 lis 2020, o 12:27

No to jest właśnie taki problem jak np używa się jakiejś usługi (tak jak wix czy różnie shopify, blogger itp) Bo jak dobrze rozumiem to nie masz pełnej kontroli na stronie. W sensie że nie możesz np wejść sobie do plików ftp lub zmienić coś w kodzie.
Możliwe że ich plan na to nie pozwala. Jak możesz to podaj przynajmniej link do strony to może uda się czegoś dowiedzieć. Ale jeżeli to jest jakaś usługa typu wix itp to polecam postawić stronę samemu i mieć nad nią całkowitą kontrolę bo nie zawsze wszystko da się rozwiązać z panelu administracyjnego.
Nie wiem o jaki support chodzi o bo to właśnie brzmi jak jakaś strona/usługa jak mówiłem. Nie wygląda to na czysty wordpress. Chyba że to dostawca hostingu coś takiego ma. To wtedy zmienić dostawcę :p

no avatar
Herbert
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 3 lis 2020, o 16:56

Re: Problem z wyświetlaniem wpisów w kategoriach oraz metą

przez Herbert » 4 lis 2020, o 13:39

Tzn. to jest typowy darmowy blog założony na wordpress.com i właśnie z rozszerzeniem wordpress.com.

no avatar
baltrek
Świeżak
 
Posty: 132
Reputacja: 9 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: Problem z wyświetlaniem wpisów w kategoriach oraz metą

przez baltrek » 4 lis 2020, o 14:23

Z jednej strony typowy a z drugiej strony wręcz przeciwnie bo właśnie nie masz pełnej kontroli na stronie tylko jesteś uzależniony od wordpress.com.
Ja przez typowy rozumiem taki w którym blog ściągając całego wordpress, wrzucając go na wykupiony serwer ftp, mając pełny dostęp do plików i bazy danych i pod własną domeną

no avatar
Herbert
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 3 lis 2020, o 16:56

Re: Problem z wyświetlaniem wpisów w kategoriach oraz metą