Problem z Uncaught Error: Class 'CSFramework' not found

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
gulashos

Reputacja: 0 pkt
Od: 18 maja 2020, o 22:34

Problem z Uncaught Error: Class 'CSFramework' not found

przez gulashos » 18 maja 2020, o 22:51

Cześć, mam nietypowy problem zacznę od tego, że ktoś popełnił błąd życia i postanowił przenieść się na home.pl nie oceniajmy tylko proszę o radę. Nie wiem czy to bardziej dział dotyczący motywów czy samego wordpressa więc postanowiłem wybrać ten dział akurat.

Po instalacji wodpressa i aktywacji motywu po zainstalowaniu głównej wtyczki u mnie akurat się ona nazywa: "themestek-labtechco-extras" strona się wysypuje:
Efekt:
http://ops-czdz.pl/wp-admin/
oraz
http://ops-czdz.pl/

owa linia kodu to:
Kod: Zaznacz cały
CSFramework::instance( $ts_framework_settings, $ts_framework_options );

szukając błędu w internecie natrafiłem na identyczne błędy na innych motywach:
http://www.wordpress1900411.home.pl/
http://karton-polska.pl/

poza ogólnym odradzaniem home.pl jako środowiska pod wordpressa nie znalazłem za bardzo informacji. Pisałem na support od twórców motywu ale dowiedziałem się, że taki przypadek mieli 2 razy na 700 ... i polecają zmienić hosting. Niestety ta opcja nie wchodzi na tą chwilę w grę. Może ktoś ma jakiś pomysł na ominięcie tego. Doczytałem, że to może być wina, iż home.pl niee korzysta z Apache, tylko z własnego rozwiązania (Idea Web Server). Nie wiem, każdy inny hosting od nazwa.pl przez inne mniejsze działają bez zarzutów tylko home.pl daje ciała w zakresie wordpresów. Jeśli ktoś służy radą będę zobowiązany.

Adam [home.pl]

Od: 18 mar 2020, o 09:12

Re: Problem z Uncaught Error: Class 'CSFramework' not found

przez Adam [home.pl] » 19 maja 2020, o 08:26

Cześć gulashos,

Nasze serwery są oparte na silniku Apache, który jest najpopularniejszym typem silnika WWW, wspieranym również przez WordPressa. Ten błąd na stronie może świadczyć o jednej z kilku poniższych rzeczy:

1. Wybrany motyw nie jest dostosowany do nowej wersji PHP - w tej sytuacji należy zmienić wersję PHP o numer niższą - https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-zmienic-wersje-php-preferencje-hostingu

2. Wordpress został zainstalowany od razu w katalogu /public_html, a nie w podkatalogu np. /public_html/stronawww - w tym przypadku mogą pojawiać sie błędy jeżeli któraś z wtyczek wymaga tymczasowego dostępu do katalogów nadrzędnych np. /tmp, /cache itp. public_html jest traktowany jako katalog główny i aplikacje zainstalowane bezpośrednio w nim nie mają dostępu do wyższych katalogów. Dostęp taki jest szczególnie ważny, jeżeli korzystasz z zaawansowanych wtyczek typu page builder (np. Divi, Visual Composer, Elementor). Przeniesienie strony do podkatalogu i przekierowanie na ten podkatalog domeny bez opcji separacji powinno rozwiązać problem.

3. Twój WordPress jest zainstalowany w podkatalogu np. /public_html/stronawww ale użyłeś w panelu opcji separacji serwisu dla wybranej domeny. Taka konfiguracja wywoła efekt opisany w punkcie 2 - brak dostępu do katalogów wyższych. Zmiana przekierowania domen na "bez separacji" powinna pomóc.

Pamiętaj, że podczas konfiguracji przekierowania pomijasz nazwę public_html. Używasz wyłącznie składni /stronawww (jeżeli tak nazwiesz katalog)

Zachęcam do wykonania jednej z powyższych czynności.

no avatar
gulashos

przez gulashos » 19 maja 2020, o 09:13

OK muszę przyznać zainstalowanie do podkatalogu pomogło. Rozumiem, że jak przekieruję domenę na podkatalog to problem nie wróci?

Adam [home.pl]

przez Adam [home.pl] » 19 maja 2020, o 11:58

Tak, przekierowanie domeny na podkatalog ale z użyciem opcji "bez separacji" serwisu rozwiązuje w 99,9% przypadków problem.

no avatar
gulashos

przez gulashos » 19 maja 2020, o 21:05

To mam jeszcze pytanie odnośnie przekierowania domeny. Mimo, że domena jest też w home.pl to nie mogę wybrać jej z listy w opcji "Przypisz domenę".
Załączniki
Domena_2.jpg
Domena_2.jpg (50 KiB) Przeglądane 336 razy
Domena_1.jpg
Domena_1.jpg (37.15 KiB) Przeglądane 336 razy

Adam [home.pl]

przez Adam [home.pl] » 20 maja 2020, o 08:17

Domenę masz już prawdopodobnie przypisaną do serwera. Przejdź do zakładki Usługi WWW, kliknij na kafelek z serwerem, a następnie na przycisk "Wszystkie" pod listą przypisanych domen (który masz widoczny powyżej na zrzucie). W nowym oknie pojawi się opcja Edytuj.

no avatar
gulashos

przez gulashos » 20 maja 2020, o 09:56

Rewelacja. Dziękuję za pomoc.