Problem Formularz nie wysyła plikow

Informacje na temat przydatnych wtyczek, dyskusje, porady i pomoc w konfiguracji.
no avatar
mateuszmm
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 21 wrz 2018, o 19:03

Problem Formularz nie wysyła plikow

przez mateuszmm » 21 wrz 2018, o 19:17

Witam. Mam problem z formularzem na stronie internetowej. Używam wtyczki contact form 7, hosting mam na home.pl. Utworzyłem formularz w którym odwiedzający może załączyć plik. Po wysłaniu formularza otrzymuje wiadomość że została wysłana poprawnie. Na pocztę otrzymuje mail w którym są wszystkie dane poza załącznikiem. Zamiast tego otrzymuje nazwę załączanego pliku. :( Próbowałem kilku rozwiązań z internetu ale żadne nie pomaga. Czy jest ktoś kto mógłby w tym temacie pomóc?

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 294
Reputacja: 28 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Problem Formularz nie wysyła plikow

przez Fibbo » 24 wrz 2018, o 07:23

Cześć,

wygląda na to że nie dodajesz shortecode'a do sekcji z "File Attachments" tak jak napisane jest w dokumentacji:
https://contactform7.com/file-uploading-and-attachment/

Powodzenia! :)
I <3 Wordpress.

no avatar
mateuszmm
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 21 wrz 2018, o 19:03

Re: Problem Formularz nie wysyła plikow

przez mateuszmm » 24 wrz 2018, o 22:07

Hej! Dzięki za odzew ale niestety owszem dodaję. W miejscu formularza np: [file file-404] W miejscu File Attachments [file-404]. Gdybym tego tam nie wpisał na maila nie otrzymałbym w tym miejscu nic. Ja za to otrzymuję nazwę tego załączanego pliku w formacie txt. e-mail nie zawiera żadnych załączników. Zgodnie z tym co wyczytałem w necie załączany plik powinien trafić na mój serwer do folderu tymczasowego /wordpress/wp-content/uploads/wpfc7-uploads. Stamtąd zostać dołączony do e-maila jako załącznik. Próbowałem zmienić ustawienia uprawnień tego folderu przez klienta ftp filezille ale to nie pomaga. Być może popełniam gdzieś błąd i może ktoś mnie oświeci w tym miejscu :D Plik po wyborze z komputera załącza sie jakby natychmiastowo( domyślam się że może się nie załączać wcale). Miał może ktoś taki problem? A może ktoś zna jakąś inna prostą wtyczkę która by to umożliwiała w formularzu? Dodam że jestem początkującym użytkownikiem wiec proszę o wyrozumiałość i łopatologiczne rady :D

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 294
Reputacja: 28 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Problem Formularz nie wysyła plikow

przez Fibbo » 24 wrz 2018, o 23:19

A dodałeś do wp-config ścieżkę do tymczasowego folderu w którym mają zostać przesyłane załączniki?
Zgodnie z dokumentacją ma to wyglądać następująco:
Kod: Zaznacz cały
define( 'WPCF7_UPLOADS_TMP_DIR', '/your/file/path' );

gdzie w miejscu /your/file/path ma znajdować się Twoja ścieżka do folderu.
I <3 Wordpress.

no avatar
mateuszmm
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 21 wrz 2018, o 19:03

Re: Problem Formularz nie wysyła plikow

przez mateuszmm » 25 wrz 2018, o 20:47

Jeśli dobrze rozumiem to zrobiłem tak: W folderze głównym wordpressa otworzyłem plik wp-config.php Dodałem w ostatniej linijce : define( 'WPCF7_UPLOADS_TMP_DIR', '/wp-content/uploads/wpcf7_uploads' ); zapisałem i wysłałem z powrotem na serwer. W tej lokalizacji znajduje się ten folder oraz zmieniłem atrybuty pliku do odczytu/zapisu/wykonaj kod numeryczny 777. Może w pliku wp-config.php powinienem dodać to w innym miejscu? jednak żadna instrukcja tego nie uwzględnia. Oczywiście nadal nie działa :mrgreen: Jakieś dalsze pomysły?




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Wtyczki Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości