problem - Domyślna strona czasowa jest nieprawidłowa

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
vxam
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 13 maja 2020, o 12:52

problem - Domyślna strona czasowa jest nieprawidłowa

przez vxam » 13 maja 2020, o 13:07

Witam,
mam stronę na Wordpresie 5.4.1 i na stronie głównej w kokpicie-> Stan witryny, wyświetla mi się błąd (critical issue):
"Domyślna strefa czasowa PHP jest nieprawidłowa." Po rozwinięciu pojawia się komunikat:

"Domyślna strefa czasowa PHP została zmieniona po załadowaniu WordPressa przez funkcję date_default_timezone_set(). Zaburza to prawidłowe obliczanie daty i godziny."

W ustawieniach-> Ogólne zmieniłem na Warszawa lub UTC +1 ale to nie pomaga.
W "wp-settings.php" wpisałem:

// WordPress calculates offsets from UTC.
date_default_timezone_set('Europe/Warsaw');

Mimo w/w działań dalej pojawia się komunikat: Domyślna strefa czasowa PHP jest nieprawidłowa.
Ma kto jakiś pomysł co z tym zrobić?

no avatar
NELSON-X
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 18 cze 2020, o 09:24

Re: problem - Domyślna strona czasowa jest nieprawidłowa

przez NELSON-X » 18 cze 2020, o 09:36

Mam ten sam problem. Może ktoś już go rozwiązał?

no avatar
kowalski777
 
Posty: 6
Reputacja: 0 pkt
Od: 18 cze 2020, o 15:58

Re: problem - Domyślna strona czasowa jest nieprawidłowa

przez kowalski777 » 18 cze 2020, o 16:14

Witam, wygląda to tak jakby jakaś wtyczka zmieniała strefę czasową za pomocą funkcji date_default_timezone_set(). Sugeruję sprawdzić ustawienia wtyczek, czy w jakiejś nie jest źle ustawiona strefa czasowa, albo nie jest włączona lub wyłączona jakaś opcja, która zmienia strefę czasową..

Jeżeli będzie problem ze znalezieniem odpowiedniego ustawienia we wtyczce, zawsze można po kolei wyłączać jedną po drugiej i sprawdzać czy komunikat dalej się pojawia..

Po znalezieniu wtyczki usunąć ją lub zamienić ma inną..

A może chodzi o różne strefy czasowe w ustawieniu hostingu i wordpess'ie? Najpierw sprawdziłbym wtyczki..

no avatar
vxam
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 13 maja 2020, o 12:52

Re: problem - Domyślna strona czasowa jest nieprawidłowa

przez vxam » 1 lip 2020, o 16:49

W hostingu sprawdziłem i strefa jest prawidłowo ustawione na Europe/Warsaw. We wtyczkach nie znalazłem żadnych opcji dotyczącej strefy czasowej. Kilka wyłączyłem na próbe ale niczego to nie zmieniło.

Tak więc pomysłu brak. Czy ktoś się spotkał z czymś takim?

no avatar
kowalski777
 
Posty: 6
Reputacja: 0 pkt
Od: 18 cze 2020, o 15:58

Re: problem - Domyślna strona czasowa jest nieprawidłowa

przez kowalski777 » 1 lip 2020, o 18:24

Ale jak wyłączałeś wtyczki to powinieneś usunąć kod który dodałeś w wp-settings.php date_default_timezone_set('Europe/Warsaw').

Bo być może jedna z wtyczek modyfikuje datę, ale po jej wyłączeniu problem nie zniknął przez ten dodany przez Ciebie kod.

I czy tak w ogóle data i godzina posta / strony po jego opublikowaniu jest błędna?

Jeszcze sam motyw może modyfikować datę.. może na chwilę zmień go i sprawdź..

no avatar
vxam
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 13 maja 2020, o 12:52

Re: problem - Domyślna strona czasowa jest nieprawidłowa

przez vxam » 2 lip 2020, o 09:55

Nie wiem czy to ma znaczenie ale kod w wp-settings.php nie dodałem tylko zedytowałem. (Dodałem w załączniku prtscreen dotyczący kodu w wp-settings.php.)
Po za tym, data i godzina posta, który testowo utworzyłem jest prawidłowa. Pokombinuje jeszcze z motywem.
Załączniki
12a.png
12a.png (170.14 KiB) Przeglądane 703 razy

no avatar
kowalski777
 
Posty: 6
Reputacja: 0 pkt
Od: 18 cze 2020, o 15:58

Re: problem - Domyślna strona czasowa jest nieprawidłowa