Potrzebna pomoc: złośliwe przekierowanie na stronie

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
Steamborg
 
Posty: 1
Reputacja: 0 pkt
Od: 20 paź 2017, o 17:56

Potrzebna pomoc: złośliwe przekierowanie na stronie

przez Steamborg » 20 paź 2017, o 18:11

Cześć,

mam problem z jakimś uciążliwym przekierowaniem na stronie http://www.steampunk.info.pl

Na czym polega problem: podczas wchodzenia na mojego bloga (zarówno bezpośrednio jak i przez link) niektóre wejścia przekierowywane są na strony ze scamowymi konkursami. Nie wszystkie, przekierowania są dokonywane stosunkowo rzadko, dlatego zorientowałem się po jakimś czasie.

Można przeczytać taki komunikat

doroczna ankieta odwiedzającego 2017. Przeglądarka: Ankieta użytkownika. Gratulacje! Zostałeś osobiście wybrany aby wziąć udział w naszej dorocznej ankiecie odwiedzających 2017. Powiedz nam co sądzisz o przeglądarce Firefox a w ramach podziękowania otrzymasz szansę na wygranie 500 zł Ikea bony!


URL z przekierowań chyba są generowane automatycznie. Mają postaci takie jak:
prize3343.cdn4-network14-server9.club
reward7093.cdn1-network11-server1.club

Dlaczego zawracam wam głowę zamiast poradzić sobie z tym sam?

Przeskanowałem stronę skanerami online -wszystko czysto.
Puściłem skan sucuri - znów nic nie znaleziono

Pomimo przekierowań, które trwają przynajmniej kilka miesięcy strona nie jest blacklistowana w google.

Dodam, że problem nie występuje tylko na moim komputerze. Sprawdzałem na kilku sprzętach i połączeniach,dostaję też sygnały od czytelników. Dodatkowo podczas jednej z prób wejścia na służbowym komputerze z dość potężnymi zabezpieczeniami norton wywalił komunikat o wirusie.

Czy ktoś miał podobny problem? Albo wie co tu się w ogóle dzieje? będę wdzięczny za pomoc!

Tutaj screeny przekierowań:
https://imgur.com/a/ZWjqP

Avatar użytkownika
PanCaro
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 23 paź 2017, o 01:15

Re: Potrzebna pomoc: złośliwe przekierowanie na stronie

przez PanCaro » 23 paź 2017, o 01:25

Cześć,
Problem chyba już rozwiązany? Mnie nie przekierowuje.
Jeśli nie to daj znać. Udzielę kilku wskazówek jak sobie z tym poradzić.

no avatar
Aneta108
 
Posty: 1
Reputacja: 0 pkt
Od: 14 lut 2021, o 12:57

Re: Potrzebna pomoc: złośliwe przekierowanie na stronie

przez Aneta108 » 14 lut 2021, o 13:22

Cześć wszystkim! Podbijam temat. Mam wirusa na stronce. Wyskakuje gdy klienci wchodzą na stronkę sklepu. Zarówno na telefonie, jak i laptopie. Nie wszystkim, ale dużej ilości. Problem trwa od ponad pół roku, wydaje mi się, zaczęło się po reinstalacji stonki (Zaktualizowałam wtyczkę ze stylami przez przypadek i trzeba było powrócić do wersji poprzedniej). Co ciekawe nie wyskakuje ten wirus mi i moim bliskim, również na iphonah. Czyszczone były dane przez różne programy, przeniosłam nawet serwer z OVH na dhosting.pl, ale nie pomogło. Syfek wyskakiwał również po wejściu przez linka z bio na Instagramie. Zmieniałam ten link, wtedy było ok. Może ktoś miał podobnie? Może ktoś coś poradzi? Help! Hilfe! Pomoszczi. Płacę złotem!!! :)
Zamieszczam screen tych syfków, ale widzicie, są 2 różne.
IMG_2904.PNG
IMG_2904.PNG (108.36 KiB) Przeglądane 266 razy
2EF7586C-12B7-48DD-AF17-653AA1B06C6F.JPG
2EF7586C-12B7-48DD-AF17-653AA1B06C6F.JPG (57.53 KiB) Przeglądane 266 razy

no avatar
baltrek
Świeżak
 
Posty: 132
Reputacja: 9 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: Potrzebna pomoc: złośliwe przekierowanie na stronie

przez baltrek » 15 lut 2021, o 12:20

Pani Aneto, zapraszam do kontaktu (Bart.borowik@gmail.com) to nie jest kwestia napisania na forum to trzeba zrobić. Teoretycznie właśnie wszystko powinno być zaktualizowane do najnowszych wersji. Jeżeli to z jakiegoś powodu psuje wygląd strony to coś zwyczajnie zostało źle zrobione.
Na pewno potrzebne będą dane do serwera strony ale to już załatwimy przez maila i zobaczę co się dzieje bezpośrednio w plikach. Jeżeli jest to sklep to w szczególności powinien on być bezpieczny




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Instalacja i Konfiguracja Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość

cron