POMOCY skopiowałem stronę ze starej domeny na nową, ale..

Dział dotyczący opisu sprawdzonych rozwiązań. Znajdziesz tutaj m. in. tutoriale Wordpress.
no avatar
INSPIR

Reputacja: 0 pkt
Od: 4 lis 2014, o 13:34

przez INSPIR » 4 lis 2014, o 13:40

za pomocą programu filezilla skopiowałem wszystkie pliku a pliku pustego odpowiedzialnego za nową domenę,
wszystko ładnie się skopiowało, strona się pokazuje,
I TU JEST PROBLEM,pokazuje sie na domenie odpowiedniej, ale po naciśnięciu katalogu lub zakładki przenosi automatycznie do poprzedniej domeny z której skopiowałem te pliki.

jak temu zapobiec?? co zrobić i gdzie, proszę o pomoc, jestem leszczem w tych tematach więc szczegóły mile widziane, serwer mam na home pl

no avatar
admin
Administrator

Reputacja: 38 pkt
Od: 30 sty 2013, o 17:39

Re: POMOCY skopiowałem stronę ze starej domeny na nową, ale.

przez admin » 4 lis 2014, o 19:11

Problemem jest to że w bazie danych pozostały linki do poprzedniej domeny, rozumiem że baza jest ta sama. Najszybciej wyeksportować bazę danych za pomocą phpmyadmin otworzyć jako plik tekstowy zmienić ciąg znaków stara_domena na nowa_domena (pamiętając o dużych i małych literach), następnie usunąc starą bazę i wgrać nową importując wcześniej modyfikowany plik.

Netim

Reputacja: 1 pkt
Od: 12 wrz 2014, o 13:37

Re: POMOCY skopiowałem stronę ze starej domeny na nową, ale.

przez Netim » 6 lis 2014, o 10:43

Samo skopiowanie plików i przeniesienie ich nic nie da jeżeli nie zaktualizujesz bazy danych.

a jeżeli chcesz sobie jeszcze bardziej ułatwić życie możesz np. skorzystać z wtyczki Backupbuddy która w bardzo prosty sposób przeniesie zawartość jednej strony na inny adres. Jedyny jej minus to fakt, że jest płatna, ale przy większej ilości domen do przenoszenia warto ją zakupić.
admin lubi ten wpis.