Pierwsze kroki z WPMU - prośba o wskazówki

Informacje na temat przydatnych wtyczek, dyskusje, porady i pomoc w konfiguracji.
no avatar
LoLo_1

Reputacja: 0 pkt
Od: 11 mar 2015, o 20:21

Pierwsze kroki z WPMU - prośba o wskazówki

przez LoLo_1 » 11 sty 2019, o 08:21

Witam,

Mimo średniej znajomości tematu ( aktualności samego WP ) wczoraj na prośbę znajomej, która chce poprowadzić stronkę swojego lokalnego klubu sportowego postawiłem ( odpaliłem ) czystego WP i dodałem MUlisite - strona na podkatalogach - 4 dyscypliny 4 podkatalogi + 1 strona startowa

0) ***domena***.pl ( strona główna )

+ podkatalogi na MU

1) ***domena***.pl/pilka-nozna
2) ***domena***.pl/pilka-siatkowa
3) ***domena***.pl/pilka-reczna
4) ***domena***.pl/lekkoatletyka

i wszystko działa okey, ( integracja / instalacja / przydział ) płatnych dodatków + konfiguracja motywu ( 4 x inny motyw ) dla każdej podstrony serwisu na WPMU ale stanąłem w miejscu :( już drugi dzień z robotą nad stronką, napotkałem problem ( dla mnie oczywiście ) mianowicie / zanim napisałem tego posta - dwa dni szukania /testowania/ dodatków które mogły by pomóc mi w rozwiązaniu oczekiwanej funkcjonalności.

a więc tak, struktura strony ( strona główna + 4 podkatalogi ) działa okey
ale brak możliwości ustawienia części wspólnych dla tych podkatalogów i strony głównej

- artykuły ( wpisy ) z osobna pisane na każdej z podstron wyświetlić na stronie głównej ( brak dostępu do kategorii każdej podstrony )
- możliwość wykorzystania funkcjonalności widget danej wtyczki, shortcode danej podstrony i wyświetlenie go na stronie głównej

czyli powiedzmy taki standard jak przy normalnej stronie działającej na wisach i stronach zwykłego WP, wybrałem WPMU ponieważ funkcjonalność oczekiwana ma być także że każdą podstroną ma się zajmować inny admin i mieć możliwość konfiguracji, aktualizacji itp. sprawy jak przy pojedynczym WP.

jakby znalazła się jakaś miła osoba i udzieliła kilku rad, wskazówek dotyczących w/w problemu nakierowała na strony rozwiązujące problem bardzo proszę o podzielenie się wiedzą

POZDRAWIAM - miłego dnia ( weekendu )