Optymalizacja strony w google pagespeed

Dział związany z pozycjonowaniem i optymalizacją naszych projektów Wordpressowych.
no avatar
marcinp84

Reputacja: 0 pkt
Od: 6 sty 2021, o 01:20

Optymalizacja strony w google pagespeed

przez marcinp84 » 6 sty 2021, o 01:30

Witam serdecznie,
To mój pierwszy post na jakimkolwiek forum związanym z wordpressem ale siedzę nad stronką cały dzień, kombinuje i już nic wykombinować nie mogę. Co jeszcze można zrobić aby w jakiś sensowny sposób przyspieszyć stronę zarzadzanieczasem.pl? Coś tam jeszcze zostało jednak nie bardzo mogę się już tego pozbyć :( Może ktoś będzie w stanie pomóc.

kamillaskowski
Świeżak

Reputacja: 15 pkt
Od: 16 lis 2020, o 19:29

Re: Optymalizacja strony w google pagespeed

przez kamillaskowski » 6 sty 2021, o 13:28

Hmm

1/ strona główna ma ponad 2mb
2/ 64% strony to zdjęcia
więc tutaj masz już jedną wskazówkę, następnie:
3/ połączyłbym małe pliki .js w jeden większy plik
4/ http/2 ?
5/ może serwer z REDIS
6/ autoptimize spoko ale bez odpowiedniej wiedzy szału nie zrobi, więc bym zmienił na inną
7/ nie zwróciłem uwagi ale może lazy load dla obrazów + obrazek zastępczy

Wtedy 80-100 w PSI i FCP na poziomie 1-2s da się osiągnąć

no avatar
marcinp84

przez marcinp84 » 6 sty 2021, o 14:23

1 i 2. Na ile mogłem odchudziłem jeszcze przed chwilą zdjęcia. Chyba, że istnieje wtyczka, która zrobi to lepiej. Używam WebP Converter for Media oraz Image optimization service by Optimole. Dla części plików zmieniłem rozdzielczość i te na które krzyczał pagespeed puściłem przez scriptjpg.

3. Teoretycznie tak jest to ustawione w autooptimize.
4. Stoi to na serwerze zenbox oni niby domyślnie mają http/2
5. Nie wiem co do daje poczytam. Oni taką opcje udostępniają. Czy przyrost wydajności będzie opłacalny w stosunku do kosztów?
6. A co lepszego można zainstalować? Tzn. co da lepsze wyniki bez zaawansowanej wiedzy :) Bo jakąś wiedzę to mam ;)
7. Lazy load jest właczony + zmiana obrazkwów na webP i obrazki są w rozdzielczości takiej jakie je widać (a przynajmniej tak jest ustawione)

no avatar
marcinp84

przez marcinp84 » 6 sty 2021, o 17:43

Zmieniłem jeszcze wtyczkę do optymalizacji grafik z której korzystałem dawno temu a mianowicie na Smush. No i sporo pomogła bo na komórki pokazuje już pomiędzy 66-75 a na komputery 93-97. Pozostała ciągle kwestia dwóch rzeczy, które świecą się na czerwono tzn nieużywany js oraz zasoby opóźniające renderowanie. Sądzę, że poprawa tego znacznie poprawi wyświetlanie na komórkach ale zupełnie już nie mam pomysłu jak się za to zabrać :(