Odświeżanie strony i panelu admina

Dział dotyczący opisu sprawdzonych rozwiązań. Znajdziesz tutaj m. in. tutoriale Wordpress.
no avatar
veian

Reputacja: 0 pkt
Od: 10 lis 2020, o 15:35

Odświeżanie strony i panelu admina

przez veian » 10 lis 2020, o 18:04

Witam serdecznie!
Posiadam stronę postawioną w Wordpressie z użyciem buildera Elementor. Problemem jest odświeżanie strony i panelu admina: aby zobaczyć najnowszą wersję strony zawsze trzeba kliknąć "odśwież" w przeglądarce. Dotyczy to zarówno samej strony widzianej przez użytkowników, jak i panelu admina. Zawsze wyświetla się ostatnia przeglądana wersja strony, dopiero po "odświeżeniu" widać aktualną wersję.
Powoduje to nie tylko problem z wyświetlaniem starych aktualności użytkownikom, ale także problemy w administacji strony, takie jak nadpisywanie starych postów (za każdym razem otwiera się ostatnio edytowany, zamiast nowego).
Nie pomaga czyszczenie cookies, czyszczenie cashe (za pomocą wtyczki W3 Total Cache), nie jest to też problem w przeglądarce (problem został sprawdzony na różnych komputerach i różnych przeglądarkach).
Poszukuję podpowiedzi, gdzie może leżeć problem. Mam kilka stron opartych o Wordpress, a z takim zachowaniem spotykam się po raz pierwszy.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

no avatar
baltrek
Świeżak

Reputacja: 5 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: Odświeżanie strony i panelu admina

przez baltrek » 11 lis 2020, o 09:41

Aktualizacja wszystkiego na początek i wyłączanie wtyczek po kolei. Jeżeli nadal to samo to przełącz się na chwilę na Twenty Seventeen lub jakiś inny domyślny motyw. Myślę że to ci pozwoli odnaleźć co powoduje problem

no avatar
veian

Reputacja: 0 pkt
Od: 10 lis 2020, o 15:35

przez veian » 16 lis 2020, o 18:17

Zarówno wtyczki jak i Wordpress są zaktualizowane do najnowszej wersji. Wyłączanie pojedynczych wtyczek nic nie dało, podejrzewam Elementor, ale jego całkowite wyłączenie niestety wywali całą stronę.

kamillaskowski

Reputacja: 5 pkt
Od: 16 lis 2020, o 19:29

przez kamillaskowski » 16 lis 2020, o 19:59

Hej,
To co piszesz to dość dziwne, bo Elementor nie powinien czytać starych ustawień/wersji tylko zawsze najnowszą.
Wydaje mi się, że to nie będzie wina Elementora, tylko wtyczki odpowiedzialnej za optymalizację strony jak np. W3 Total Cache.

Jeśli jeszcze nie poradziłeś sobie z problemem napisz do mnie na e-mail: kamil@laskow.ski, a jeśli to pilne to możesz dzwonić 572 528 572
Pomogę Ci rozwiązać problem.