Obrazek wyróżniający - brak opcji

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
DakotaLodz
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 23 lut 2022, o 17:11

Obrazek wyróżniający - brak opcji

przez DakotaLodz » 23 lut 2022, o 17:46

Witam

Mam pewien problem z moją stroną na WP, w tej chwili w wersji 5.9.1.
Strona postawiona na hostinghouse
Motyw Hestia
Około miesiąca temu pojawił się problem przy dodawaniu wpisu. Przy nowym wpisie w menu z prawej strony zniknęła sekcja "obrazek wyróżniający" tak jak na grafice poniżej. Wcześniej był między TAGI a ZAJAWKA
Obrazek
Najczęściej korzystam z przeglądarki chrome i nagle ta sekcja przestała się pojawiać. Tak samo jest jak wejdę w edycję dotychczasowych wpisów gdzie wcześniej dodawałem obrazek, teraz go nie widać, ale odwiedzając moją stronę wyświetlają się.
Postanowiłem sprawdzić jak to wygląda na innych przeglądarkach i okazało się, że na Operze wszystko jest po staremu, więc uznałem problem za rozwiązany.
Dziś chciałem dodać kolejny wpis i już na wszystkich przeglądarkach jest ten sam problem.
Nie wiem czy wszystko pojawiło się przy jakiejś aktualizacji WP, czy jeszcze inaczej.
Zarządzam także stroną firmową, która jest na tej samej wersji WP(inny hosting) i tam dalej widnieje obrazek wyróżniający przy dodawaniu wpisu.
U siebie gdzie mam ten problem próbowałem zmienić szablon, ale to nic nie daje, sekcja obrazka nie pojawia się.
Nie wiem czy to jaki błąd i czego (WP, wtyczki) czy może ja coś gdzieś kliknąłem.
Jeśli potrzeba więcej informacji odnośnie mojej strony to oczywiście napiszę.
Mam nadzieję, że będzie ktoś wiedział co się u mnie zadziało i pomoże w rozwiązaniu problemu.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 312
Reputacja: 28 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Obrazek wyróżniający - brak opcji

przez Fibbo » 24 lut 2022, o 15:36

Cześć,

Podczas dodawania nowego posta lub edycji istniejącego, na górze strony (po prawej stronie), masz dwie karty "Opcje ekranu" oraz "Pomoc", kliknij na "Opcje ekranu", a następnie zobacz czy masz zaznaczoną pozycję "Obrazek wyróżniający", jeżeli nie to ją zaznacz, wtedy moduł z obrazkiem powinien wrócić na swoje miejsce. :)

Powodzenia!
I <3 Wordpress.

no avatar
DakotaLodz
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 23 lut 2022, o 17:11

Re: Obrazek wyróżniający - brak opcji

przez DakotaLodz » 25 lut 2022, o 10:34

Fibbo - bardzo dziękuję, znalazłem i jest, uratowałeś moją malutką stronkę od porzucenia :) Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc

no avatar
izabelagw
 
Posty: 1
Reputacja: 0 pkt
Od: 19 kwi 2022, o 17:50

Re: Obrazek wyróżniający - brak opcji

przez izabelagw » 19 kwi 2022, o 17:55

Fibbo napisał(a):Cześć,

Podczas dodawania nowego posta lub edycji istniejącego, na górze strony (po prawej stronie), masz dwie karty "Opcje ekranu" oraz "Pomoc", kliknij na "Opcje ekranu", a następnie zobacz czy masz zaznaczoną pozycję "Obrazek wyróżniający", jeżeli nie to ją zaznacz, wtedy moduł z obrazkiem powinien wrócić na swoje miejsce. :)

Powodzenia!

mam ten sam problem i przy kliknięciu w Opcje ekranu nie mam nawet możliwości wybrać pozycji "Obrazek wyróżniający", bo jej nie ma. jak wejdę w edycje starego wpisu tak samo nie ma już elementu obrazek wyróżniający

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 312
Reputacja: 28 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Obrazek wyróżniający - brak opcji

przez Fibbo » 21 kwi 2022, o 08:01

A wcześniej obrazek wyróżniający był czy od samego początku go nie było? Jakieś aktualizacje? Zmiany motywów, wtyczek?
Do pliku functions.php Twojego aktywnego motywu dodaj:
Kod: Zaznacz cały
add_theme_support( 'post-thumbnails' );

Jest szansa że wtedy obrazek wyróżniający wróci na swoje miejsce. :)
I <3 Wordpress.




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Instalacja i Konfiguracja Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość