Nie odświeżają się strony/ brak zmian w treści

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
driven22

Reputacja: 0 pkt
Od: 8 kwi 2021, o 09:36

Nie odświeżają się strony/ brak zmian w treści

przez driven22 » 8 kwi 2021, o 09:42

Witam,

Mam od niedawna problem z publikowaniem treści. W adminie wszystko jest ok, zmiany widoczne itd. Klikam publikuj - teoretycznie przechodzi dalej jednak nie mam żadnych zmian gdy otwieram stronę w przeglądarkach (chrome, Firefox, edge itd) mimo usuniętego cache z pamięci przeglądarek. Zainstalowałem na próbę też dodatek WP fastest cache aby od strony wordpressa wyczyścić cache i też zero efektów. Zmieniłem szablon na standardowy ze Spaciousa to po dobie tylko strona główna się zmieniła reszta wisi na innym szablonie oczywiście z treścią sprzed miesiąca. Czyszczenie ciasteczek itd nic nie daje. Serwer na nazwa.pl . Proszę o jakąś podpowiedź.

no avatar
driven22

Od: 8 kwi 2021, o 09:36

Re: Nie odświeżają się strony/ brak zmian w treści

przez driven22 » 8 kwi 2021, o 09:51

No i sprawa się wyjaśniła - nazwa.pl wprowadziła sobie serwery CDN które przechowują stronę w swojej pamięci i tylko co ileś dni łączą się ze źródłowym serwerem i zaciągają odświeżoną stronę. Dla tych co nie potrzebnie się denerwują brakiem zmian publikowanych stron - panel klienta w nazwa.pl -> hosting -> CDN -> wyczyść cache,

nazwapl_tk

Od: 12 kwi 2021, o 11:54

Re: Nie odświeżają się strony/ brak zmian w treści

przez nazwapl_tk » 12 kwi 2021, o 14:28

Polecamy artykuł w naszej bazie wiedzy: https://www.nazwa.pl/pomoc/baza-wiedzy/ ... udhosting/ który opisuje kwestie zarządzania buforowaniem danych w ramach CDN nazwa.pl.