Multisite na subdomenach dał ciała...

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
pabloavi

Reputacja: 0 pkt
Od: 9 sty 2019, o 21:11

Multisite na subdomenach dał ciała...

przez pabloavi » 9 sty 2019, o 21:44

Witam.
Założyłem żonie stronę do blogowania jakieś 2-3lata temu. Resztę sama opanowała - szacunek i brawa dla żony bo za wiele wspólnego z informatyką nigdy nie miała. Do rzeczy.
Nastąpiła konieczność aby rozbudować/ rozdzielić stroną na dwie sekcje.
adres.pl oraz coś1.adres.pl i coś2.adres.pl
Wykonałem czynności ze strony:
https://webfaces.pl/blog/wordpress-mult ... -zlecenia/
wszystko fajnie,ale:
dodając strony pojawiają się niby w sieci witryn, ale wchodząc na nie (na kokpit czy stronę dostaję komunikaty że takiej strony nie ma (Niestety, nie udało się odnaleźć tej strony).
Potem pomyślałem, że może należy wykonać odpowiednie subdomeny na hostingu :D dodałem i zmienił się błąd (Nie znaleziono obiektu!
Nie znaleziono żądanego URL-a na tym serwerze. Odnośnik na referującej stronie wydaje się być nieprawidłowy lub nieaktualny. Poinformuj autora tej strony o problemie.Jeśli myślisz, że jest to błąd tego serwera, skontaktuj się z administratorem. Error 404)
Zalogowałem się na serwer i w folderze domains są wszystkie foldery stron ( głównej działającej i dwóch subdomen). Tyle że te subdomeny mają okrojone pliki. Skopiowałem pliki z głównej strony na jedną z subdomen i no cóż... po wejściu na stronę nie wyskoczył błąd ale jedynie białe tło. Więc mam w tych katalogach instalować WP? Innym sam WP Multisite robił subdomeny na hostingach i wszystko śmigało a tu kapa. Napisałem do domeny.pl z problemem i zapytaniem i usłyszałem : "nie świadczymy pomocy WP" ale doradzają " umieszczenie odpowiednich plików w odpowiednich folderach" co nie za wiele mi mówi.
Z góry dzięki :)