Motyw Twenty Seventeen

Informacje na temat popularnych motywów Wordpress, tych darmowych jak i premium.
no avatar
slawexsdz
 
Posty: 1
Reputacja: 0 pkt
Od: 23 lut 2021, o 21:22

Motyw Twenty Seventeen

przez slawexsdz » 23 lut 2021, o 21:30

Witam,

mam kilka pytań, dotyczących motywu Twenty Seventeen

Adres strony to https://anyway.wesela.ovh/

1. W jaki sposób zmienić szerokość bloku?
2. W jaki sposób zmienić wysokość obrazka w nagłówku? Dla strony głównej oraz dla pozostałych stron standardowo są inne wysokości. Chciałbym, aby również na stronie głównej była taka sama wysokość, jak na pozostałych.
3. W jaki sposób pozbyć się nazw stron, zaznaczonych na obrazku strzałką? Chciałbym "podnieść" tekst, pisany poniżej do góry, tak aby niejako przylegał do górnego menu.
Obrazek

Z góry dziękuję za pomoc

Avatar użytkownika
Rykoszet
 
Posty: 5
Reputacja: 0 pkt
Od: 28 kwi 2021, o 08:56

Re: Motyw Twenty Seventeen

przez Rykoszet » 28 kwi 2021, o 09:56

Cześć,

1. Który dokładnie blok chcesz edytować? Tylko ten pierwszy na wideo z YT? Szerokość treści pod nim ma pozostać bez zmian?

2. Rozumiem, że chcesz na stronie głównej zmniejszyć wysokość obrazka w nagłówku,, edytować należy plik style.css.

.has-header-image.twentyseventeen-front-page .custom-header,
.has-header-video.twentyseventeen-front-page .custom-header,
.has-header-image.home.blog .custom-header,
.has-header-video.home.blog .custom-header {
display: block;
height: auto; ---> tutaj zmieniasz wartość z automatycznej na liczbową w procentach albo px
}

ustawiłem:
height: 150px;

.has-header-image.twentyseventeen-front-page .custom-header,
.has-header-video.twentyseventeen-front-page .custom-header,
.has-header-image.home.blog .custom-header,
.has-header-video.home.blog .custom-header {
display: block;
height: 150px;
}


Obrazek


3. Widzę, że już nie wyświetlają się nazwy stron, wpisów, więc problem rozwiązany.

no avatar
griszapl
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 10 lut 2022, o 21:09

Re: Motyw Twenty Seventeen

przez griszapl » 10 lut 2022, o 21:11

No to ja powtórzę pytanie:
W jaki sposób pozbyć się nazw stron? Chciałbym "podnieść" tekst, pisany poniżej do góry, tak aby niejako przylegał do górnego menu.
Czy taka zmiana nie wpłynie na pozycjonowanie?

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 312
Reputacja: 28 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Motyw Twenty Seventeen

przez Fibbo » 17 lut 2022, o 21:50

Dobrze gdyby tytuł strony w znacznikach h1 występował gdzieś w treści artykułu, ale nie musi to wyglądać tak że tytuł jest na wysokiej belce. Z jakiego motywu korzystasz?
I <3 Wordpress.

no avatar
griszapl
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 10 lut 2022, o 21:09

Re: Motyw Twenty Seventeen