Migracja strony wygenerowanej automatycznie

Miejsce dotyczące zagadnień związanych z standardami WWW - problemy, rozwiązania.
no avatar
radek.w.1996

Reputacja: 0 pkt
Od: 15 paź 2020, o 10:17

Migracja strony wygenerowanej automatycznie

przez radek.w.1996 » 15 paź 2020, o 10:47

Cześć,

Nie wiem czy w dobrym dziale pisze, ale do rzeczy. Jakiś czas temu zaistniała potrzeba, żeby, w kilka dni napisać stronę www. Pierwszym pomysłem było wykorzystanie wordpress'a, ale że nie miałem kompletnie doświadczenia z instalowaniem wordpressa na serwerze dlatego wpadłem na najgłupszy pomysł jaki tylko mogłem. Wykupiliśmy dostęp do kreatora stronn www na home.pl, koleżanka wyklikała stronkę, a ja następnie ją pobrałem za pomocą programu WebCopy i ręcznie ją wrzucam na nasz serwer i stawiam na odpowiedniej domenie. Jak, że mam teraz chwilę, żeby poznać WordPress'a to postanowiłem podjąć próbę zmigrowania tej strony do WordPressa. Niby proste zadanie. Kopiuj wklej, zapisać jako motyw i tylko przepisać na nowo tekst i ewentualnie powstawiać obrazki. Ale z tą stroną nie jest tak łatwo, gdyż w jej kodzie jest taki bałagan, że nie da się w tym rozeznać. Chyba nawet css nie jest w osobnym pliku, tylko jest wbudowany w plik index.html a obrazki i linki do pdf'ów (na stronie jest załączona broszura do pobrania) to znowu osobny plik.
Czy da się jakoś zmigrować ten bałagan do WordPress'a? Nie chce przez swoją głupotę kazać koleżance tworzyć stronę na nowo.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.