Liczba znaków w podsumowaniu wpisu

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
Artand
Świeżak

Reputacja: 1 pkt
Od: 27 lut 2013, o 04:35

Liczba znaków w podsumowaniu wpisu

przez Artand » 24 lut 2013, o 15:39

Witam, chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób zmienić liczbę znaków w podsumowaniu wpisu (skrócie wpisu na stronie głównej przed Przeczytaj dalej). Nie mam bladego pojęcia gdzie tego szukać, a chciałbym tą wartość zmienić :)

no avatar
Lonsot
Świeżak

Od: 21 lut 2013, o 11:10

Re: Liczba znaków w podsumowaniu wpisu

przez Lonsot » 24 lut 2013, o 17:11

Jeżeli chcesz to zmienić tylko na stronie głównej to wejdź do pliku index.php i poszukaj funkcji the_excerpt(). Zmień ją na the_excerpt(). Ta druga odpowiada za ucinanie tekstu.

Nie wiem z jakiego szablonu korzystasz, ale może mieć on inną funkcję, którą i tak musisz zmienić na the_excerpt() :)

no avatar
Artand
Świeżak

przez Artand » 24 lut 2013, o 20:40

Ok, wszystko działa, ale tylko na stronie głównej. W jakich plikach mam szukać tej funkcji aby zmiany dotyczyły także spisu w kategorii?

no avatar
Lonsot
Świeżak

Od: 21 lut 2013, o 11:10

przez Lonsot » 24 lut 2013, o 21:15

Na stronie kategorii to category.php. Polecam lekturę o hierarchii plików na WP: http://codex.wordpress.org/Template_Hierarchy. Później praca będzie łatwiejsza :D

no avatar
Artand
Świeżak

przez Artand » 25 lut 2013, o 22:08

Super, wszystko ładnie śmiga, dzięki :)

Tylko dziwi mnie dlaczego twórcy WP nie zrobili takiej rzeczy (czyt. określenia ilości znaków w podsumowaniu) w PA. Z tego co pamiętam Drupalu można to zmienić właśnie z PA :)

no avatar
Beenarile
Świeżak

Reputacja: 3 pkt
Od: 22 lut 2012, o 19:54

przez Beenarile » 3 mar 2013, o 11:01

Lonsot napisał(a):Jeżeli chcesz to zmienić tylko na stronie głównej to wejdź do pliku index.php i poszukaj funkcji the_excerpt(). Zmień ją na the_excerpt(). Ta druga odpowiada za ucinanie tekstu.

Chyba się pomyliłeś :P Tutaj chodzi o zamiane funkcji the_excerpt() na the_concept() :P

no avatar
Artand
Świeżak

przez Artand » 10 mar 2013, o 10:54

Tak, tak oczywiście to błąd i chwilę się z tym męczyłem, ale po użyciu googli udało się to podmienić :D