Kod strony wyświetla się jak treść

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
Nebel
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 6 sty 2018, o 23:02

Kod strony wyświetla się jak treść

przez Nebel » 24 kwi 2018, o 19:32

Hej.

Chciałem ostatnio zrobić prostą stronę na wcześniej przygotowanym Wordpressie z wgranym szablonem (kupionym kilka lat temu).
Wszystko byłoby fajnie, ale zarówno w edytorze, jak i na stronie występuje ten sam problem: elementy kodu wyświetlają się jak normalny tekst. Czyli poza kilkoma obrazkami, przyciskami, itd. mam stronę zalaną kodem, pełno instrukcji w rodzaju

"[vc_empty_space height=”157px”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”grid” text_align=”left” padding_top=”10″ padding_bottom=”10″ css_animation=””][vc_column][qode_elements_holder number_of_columns=”two_columns”][qode_elements_holder_item item_padding=”8% 15% 0 0%” item_padding_768_1024=”21% 1% 0 0%” item_padding_600_768=”10% 0% 0 0%” item_padding_480_600=”15% 0% 0 1%” item_padding_480=”15% 0% 0 1%”][vc_column_text]""

Szukałem info w Sieci - ktoś napisał, że jest to związane z przełączaniem się między edytorem wizualnym a tekstowym. Pomóc miało zainstalowanie wtyczki tiny MCE advanced. Zainstalowałem i nie widzę różnicy, nie wiem też, jak ta wtyczka miałaby pomóc.

Gdzieś znalazłem info, że to kwestia wersji Wordpressa, wersji Visual Composera czy WPBakery. Niestety, nie bardzo wiem jak to sprawdzić i ogarnąć.

Bardzo byłbym wdzięczny, gdyby pojawił się ktoś, kto spotkał się z podobnym problemem i wie, jak go rozwiązać.

Avatar użytkownika
Fibbo
Bloger
 
Posty: 300
Reputacja: 28 pkt
Od: 20 mar 2017, o 10:55

Re: Kod strony wyświetla się jak treść

przez Fibbo » 24 kwi 2018, o 19:43

Cześć,

kod który tutaj podałeś to shortcode'y generowane przez Visual Composer. Masz ten plugin zainstalowany i wyłączony?
I <3 Wordpress.

no avatar
helfajer
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 16 maja 2021, o 11:21

Re: Kod strony wyświetla się jak treść

przez helfajer » 16 maja 2021, o 11:31

Witajcie,

tego tematu szukałem. Kolega poprosił mnie o zrobienie kilku małych zmian na stronie firmowej jego żony, gdyż okazało się, że firma która tę stronę wykonała, nie zajmuje się uaktualnieniami! Ona tylko robi strony www – przynajmniej taką informację otrzymała żona kolegi.

No to biorę się do roboty i po chwili już widzę pierwszy problem. Chciałem edytować jeden ze slajdów na stronie głównej. Klikam gdzie trzeba, patrzę… a tu wyświetla mi się kod, który na początek nie wiele mi mówił.
[vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/1″][rt_slider_caption_button align=”text-right” headlinesmall=”” headline=”Mobilny gabinet fizjoterapii” subheadline=”Specjalistyczna pomoc w zaciszu Twojego domu” size=”button-large” buttonurl=”/zamow-wizyte” buttontext=”Zamów wizytę” ][/vc_column][/vc_row]

Teraz już ogarnąłem o co chodzi, ale interesuje mnie… czy to normalny widok „obróbki” slajdu? Albo został on zrobiony przy pomocy wtyczki Visual Composer? A teraz coś po prostu nie funkcjonuje?

Dodam tylko, że cała strona zbudowana jest na wtyczce „WPBakery Page Builder”, której nie mogę zaktualizować do najnowszej wersji, gdyż zainstalowano tam wersję darmową wtyczki. Na pytanie o próbę aktualizacji… firma, która robiła stronę odpowiada: „Proszę nic nie ruszać, wtyczki nie trzeba aktualizować”! Co wywołało kolejne moje zdziwienie. W instalacji WP nie było wtyczki Visual Composer - więc ją doinstalowałem, ale problem z kodem nie zniknął.

Czy ktoś wie skąd wynika problem z kodem w slajdzie? I czy tylko tak można ten slajd edytować?

no avatar
helfajer
 
Posty: 2
Reputacja: 0 pkt
Od: 16 maja 2021, o 11:21

Re: Kod strony wyświetla się jak treść

przez helfajer » 16 maja 2021, o 11:39

Momencik,

W opcjach Visual Composer musiałem przejść do ustawień: General > Post Types > pecify post types where you want to use Visual Composer Website Builder - i włączyć ON dla "Slider". Po włączeniu tej opcji pojawił się przycisk wtyczki w edycji slidera, i tak mogłem przejść do wizualnej obróbki.

Nie do końca jestem pewien, czy to tak ma działać, ale kolejne próby i testy pokażą co i jak :D
Załączniki
slider 256 kb.jpg
slider 256 kb.jpg (157.92 KiB) Przeglądane 345 razy




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Instalacja i Konfiguracja Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron