Kliknięcie w odnośnik otwiera niechcianą reklamę

Strefa poświęcona grafice WWW, ocena projektów graficznych, opinie, porady.
Avatar użytkownika
Macmarek
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 26 sty 2021, o 10:48

Kliknięcie w odnośnik otwiera niechcianą reklamę

przez Macmarek » 26 sty 2021, o 11:34

Witam wszystkich. Żeby nie przeciągać:
na stronie kliknięcie w link/odnośnik przekierowuje strony z reklamami. Żeby było ciekawiej, ja tego nie widzę, chyba że otworzę w trybie incognito a i to działa tylko raz, potem ustaje. Docierają do mnie sygnały, że to się pojawia jak ktoś pierwszy raz wchodzi na stronę.

Przeskanowałem ją dostępnymi skanerami on line, jednak bez rezultatu - strona czysta. Następnie pobrałem pliki strony na dysk i przeskanowałem programem antywirusowym - również brak problemów. Dopiero wordfence coś znalazł, ale usunąłem lub naprawiłem wadliwe pliki, zmieniłem hasło dostępowe, jednak problem nie zniknął. Strona ma zaktualizowane wszystko, co ma w środku.
Wystarczy wejść w trybie incognito w przeglądarkę (tutaj wykorzystałem Operę) i wyszukać stronę poprzez wpisanie frazy „mało idealna joginka”. Interesujący nas wynik pojawia się na szóstej pozycji. Wybranie go otwiera właściwą stronę, jednak aby przejść dalej - do bloga - trzeba kliknąć w odnośnik, w tym wypadku logo. Wtedy otwiera się nowa zakładka z randomowymi reklamami.

Jak sie pozbyć tego dziadostwa?
Wie ktoś?

strona, której temat dotyczy: https://maloidealnajoginka.pl
nagranie zdarzenia: https://maloidealnajoginka.pl/blad/

Jeśli to zły dział, to przepraszam i proszę o podanie właściwego, to przeniosę wątek.

Avatar użytkownika
kamillaskowski
Świeżak
 
Posty: 103
Reputacja: 15 pkt
Od: 16 lis 2020, o 19:29
Lokalizacja: Rudziczka, Polska

Re: Kliknięcie w odnośnik otwiera niechcianą reklamę

przez kamillaskowski » 26 sty 2021, o 17:55

Przeskanowałem ją dostępnymi skanerami on line, jednak bez rezultatu - strona czysta.


Niestety Twoja strona zawiera złośliwe oprogramowanie, które powoduje wyświetlanie reklam i przekierowanie na losową stronę.
Czas ją odwirusować!
Macmarek lubi ten wpis.

Avatar użytkownika
Macmarek
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 26 sty 2021, o 10:48

Re: Kliknięcie w odnośnik otwiera niechcianą reklamę

przez Macmarek » 26 sty 2021, o 19:13

Dziękuję za szybką odpowiedź. Zdaję sobie sprawę, że mam zawirusowaną stronę. I właśnie staram się ją odwirusować. Szukam różnych rozwiązań, ale mimo tego, co już zrobiłem, strona nadal się wywala. Będę niezmiernie wdzięczny za naprowadzanie mnie chociaż na właściwą ścieżkę, którą będę mógł podążać do pełnego sukcesu.
Z góry dziękuję.

no avatar
baltrek
Świeżak
 
Posty: 132
Reputacja: 9 pkt
Od: 30 paź 2020, o 17:43

Re: Kliknięcie w odnośnik otwiera niechcianą reklamę

przez baltrek » 27 sty 2021, o 10:05

Na samym początku zrób całą kopie zarówno bazy jak i plików. Nie wiem jaki masz serwer i jak u ciebie z backupami bo możliwe że już na backupie są zainfekowane pliki.

Rozwiązaniem może być ręczne przejrzenie przynajmniej podstawowe wordpress czyli główny katalog, no ale wtedy musisz mniej więcej wiedzieć jak to ma wyglądać-> Tutaj mogę pomóc bo to chwila roboty ale musisz się liczyć z tym potrzebuję dane do katalogu na serwerze. Możesz pisać tutaj (bart.borowik@gmail.com)

Jeżeli strona jest dobrze napisana czyli bez hardcodowania to powinno udać jak wywalisz całkowicie wordpressa (poza plikiem uploads (na którym są różne zdjęcia) i twoim szablonem (o ile nic w nim nie jest zainfekowanego)) i wtedy wrzucając czyste pliki wordpressa i w oparciu w bazę danych strona będzie wyglądać i działać poprawnie.




  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Grafika, Webdesign

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości