Kadrowanie miniatur

Dział dotyczący opisu sprawdzonych rozwiązań. Znajdziesz tutaj m. in. tutoriale Wordpress.
no avatar
Jacek Bednarek

Reputacja: 0 pkt
Od: 6 gru 2014, o 21:47

Kadrowanie miniatur

przez Jacek Bednarek » 6 gru 2014, o 22:18

Witam wszystkich forumowiczów. Proszę o pomoc. Moje pytanie dotyczy wprawdzie znowu miniatur ale nigdzie nie ma mojego przypadku ... :)
Podczas budowy galerii WordPress buduje miniatury które można modyfikować tak? Chcę aby miniatura pokazywała tylko fragment oryginalnego zdjęcia a dopiero po kliknięciu ukaże się całość. Jest opcja kadrowania wprawdzie ale wciąż nie jest to widoczne w galerii. Zrobiłem to ręcznie otwierając po kolei fotografie ale gdybym np. chciał wprowadzić zmiany tzn. np. zmniejszyć miniatury to WordPress znowu buduje swoje, i pokazuje całość.

Dodam jeszcze, że budując stronę korzystam z motywu The7.

Z góry dziękuję za pomoc

no avatar
admin
Administrator

Reputacja: 38 pkt
Od: 30 sty 2013, o 17:39

Re: Kadrowanie miniatur

przez admin » 11 gru 2014, o 23:46

wydaje się że problem można rozwiązać na 3 sposoby
1. do wyświetlania fragmentów miniaturek możesz wykorzystać CSS, bez kadrowania np. wykorzystując ten sposób http://www.kurshtml.edu.pl/css/obcinani ... wanie.html
2. jeśli szablon tworzy własne miniatury to być może można byłoby je pobrać z katalogu uploads ręcznie przerobić na zawierające tylko fragmenty grafiki i nadpisać.
3. to skontaktować się z autorem dlaczego nie działa wspomniane kadrowanie ;)

Przy okazji tych różnych kombinacji przyda się ta wtyczka Regenerate Thumbnails https://wordpress.org/plugins/regenerat ... reenshots/

no avatar
Jacek Bednarek

przez Jacek Bednarek » 12 gru 2014, o 16:13

Dziękuję za odpowiedź. Muszę to sprawdzić w praktyce. Natomiast ręczne kadrowanie tak jak wspomniałem działa tylko jeśli nic później nie robię poprzez galerię. Jeśli np zmniejszę tylko miniatury to znowu są nadpisywane miniatury domyślne. W zastępstwie dobre.

Pozdrawiam

no avatar
admin
Administrator

Reputacja: 38 pkt
Od: 30 sty 2013, o 17:39

przez admin » 12 gru 2014, o 18:43

Opcja z css powinna być OK, nie wiem jak byłoby to kompatybilne z innymi przeglądarkami, ale jak możesz wrzuć linka do strony może coś uda się wykombinować;)

no avatar
Jacek Bednarek

przez Jacek Bednarek » 13 gru 2014, o 12:30

http://www.jbartstudio.co.uk

w podstronie rysunki miniatury są właśnie skadrowane ręcznie ale jak będę chciał chociaż zmniejszyć je troszkę to już zrobi standardowo.

Pozdrawiam
Jacek

Powrót do Baza wiedzy Wordpress