Kadrowanie miniatur

Dział dotyczący opisu sprawdzonych rozwiązań. Znajdziesz tutaj m. in. tutoriale Wordpress.
no avatar
Jacek Bednarek
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 6 gru 2014, o 21:47
Lokalizacja: Coventry, United Kingdom

Kadrowanie miniatur

przez Jacek Bednarek » 6 gru 2014, o 22:18

Witam wszystkich forumowiczów. Proszę o pomoc. Moje pytanie dotyczy wprawdzie znowu miniatur ale nigdzie nie ma mojego przypadku ... :)
Podczas budowy galerii WordPress buduje miniatury które można modyfikować tak? Chcę aby miniatura pokazywała tylko fragment oryginalnego zdjęcia a dopiero po kliknięciu ukaże się całość. Jest opcja kadrowania wprawdzie ale wciąż nie jest to widoczne w galerii. Zrobiłem to ręcznie otwierając po kolei fotografie ale gdybym np. chciał wprowadzić zmiany tzn. np. zmniejszyć miniatury to WordPress znowu buduje swoje, i pokazuje całość.

Dodam jeszcze, że budując stronę korzystam z motywu The7.

Z góry dziękuję za pomoc

no avatar
admin
Administrator
 
Posty: 634
Reputacja: 38 pkt
Od: 30 sty 2013, o 17:39
Lokalizacja: Kraj nad Wisłą

Re: Kadrowanie miniatur

przez admin » 11 gru 2014, o 23:46

wydaje się że problem można rozwiązać na 3 sposoby
1. do wyświetlania fragmentów miniaturek możesz wykorzystać CSS, bez kadrowania np. wykorzystując ten sposób http://www.kurshtml.edu.pl/css/obcinani ... wanie.html
2. jeśli szablon tworzy własne miniatury to być może można byłoby je pobrać z katalogu uploads ręcznie przerobić na zawierające tylko fragmenty grafiki i nadpisać.
3. to skontaktować się z autorem dlaczego nie działa wspomniane kadrowanie ;)

Przy okazji tych różnych kombinacji przyda się ta wtyczka Regenerate Thumbnails https://wordpress.org/plugins/regenerat ... reenshots/

no avatar
Jacek Bednarek
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 6 gru 2014, o 21:47
Lokalizacja: Coventry, United Kingdom

Re: Kadrowanie miniatur

przez Jacek Bednarek » 12 gru 2014, o 16:13

Dziękuję za odpowiedź. Muszę to sprawdzić w praktyce. Natomiast ręczne kadrowanie tak jak wspomniałem działa tylko jeśli nic później nie robię poprzez galerię. Jeśli np zmniejszę tylko miniatury to znowu są nadpisywane miniatury domyślne. W zastępstwie dobre.

Pozdrawiam

no avatar
admin
Administrator
 
Posty: 634
Reputacja: 38 pkt
Od: 30 sty 2013, o 17:39
Lokalizacja: Kraj nad Wisłą

Re: Kadrowanie miniatur

przez admin » 12 gru 2014, o 18:43

Opcja z css powinna być OK, nie wiem jak byłoby to kompatybilne z innymi przeglądarkami, ale jak możesz wrzuć linka do strony może coś uda się wykombinować;)

no avatar
Jacek Bednarek
 
Posty: 3
Reputacja: 0 pkt
Od: 6 gru 2014, o 21:47
Lokalizacja: Coventry, United Kingdom

Re: Kadrowanie miniatur

przez Jacek Bednarek » 13 gru 2014, o 12:30

http://www.jbartstudio.co.uk

w podstronie rysunki miniatury są właśnie skadrowane ręcznie ale jak będę chciał chociaż zmniejszyć je troszkę to już zrobi standardowo.

Pozdrawiam
Jacek


Powrót do Baza wiedzy Wordpress

Kto przegląda forum Wordpress

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron