jak usunąć wymaganie email w komentarzach?

Pomoc w instalacji i konfiguracji, aktualne wersje i spolszczenia, porady Wordpress.
no avatar
ark1976
 
Posty: 23
Reputacja: 0 pkt
Od: 5 lis 2013, o 11:15

jak usunąć wymaganie email w komentarzach?

przez ark1976 » 27 gru 2013, o 16:02

witam, przeglądnąłem kilka stron postów o podobnym temacie ale nadal nie znalazłem odpowiedzi. chciałbym ustawić komentarze na swojej stronie tak aby e-mail nie był wymagany. ale żeby wymagane pozostało nadal imię komentującego. w kokpicie mogę odznaczyć tylko oba naraz a chciałbym odznaczyć sam email. można prosić o pomoc? używam motywu Xanthos jakby coś

no avatar
qvidard
 
Posty: 15
Reputacja: 0 pkt
Od: 30 lip 2013, o 00:45

Re: jak usunąć wymaganie email w komentarzach?

przez qvidard » 29 gru 2013, o 00:15

Usuń tą linijkę w pliku comments.php w szablonie

<label for="email">Mail <small><?php if ($req) echo "(required)"; ?></small></label>
<input type="text" name="email" id="email" value="<?php echo esc_attr($comment_author_email); ?>" size="22" tabindex="2" <?php if ($req) echo "aria-required='true'"; ?>

no avatar
ark1976
 
Posty: 23
Reputacja: 0 pkt
Od: 5 lis 2013, o 11:15

Re: jak usunąć wymaganie email w komentarzach?

przez ark1976 » 29 gru 2013, o 10:24

niestety po zrobieniu tego i próbie dodania komentarza wyskakuje:

BŁĄD: Proszę wypełnić wymagane pola (podpis, e-mail).

no avatar
ark1976
 
Posty: 23
Reputacja: 0 pkt
Od: 5 lis 2013, o 11:15

Re: jak usunąć wymaganie email w komentarzach?

przez ark1976 » 12 sty 2014, o 11:00

to co, nikt nie wie? :/

Avatar użytkownika
Master
Świeżak
 
Posty: 97
Reputacja: 3 pkt
Od: 6 sty 2014, o 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak usunąć wymaganie email w komentarzach?

przez Master » 14 sty 2014, o 12:35

ale po co Ci taka opcja ?

no avatar
Smyk
 
Posty: 31
Reputacja: 0 pkt
Od: 31 sty 2013, o 16:12

Re: jak usunąć wymaganie email w komentarzach?

przez Smyk » 15 sty 2014, o 00:53

ark1976 poprostu nie potrzebuje emaili bo nie wysyła spamu ;)

spróbuj ustawić ten parametr na false <input id="email" type="text" aria-required="true" czyli zmiana <?php if ($req) echo "aria-required='true'"; ?> na <?php if ($req) echo "aria-required='false'"; ?> i ewentualnie w css dodaj w identyfikatorze #email { display:none;} jeśli niechcesz aby było to pole widoczne, może niezbyt eleganckie rozwiązanie ale może zadziała

Avatar użytkownika
Master
Świeżak
 
Posty: 97
Reputacja: 3 pkt
Od: 6 sty 2014, o 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak usunąć wymaganie email w komentarzach?

przez Master » 15 sty 2014, o 01:02

Smyk napisał(a):ark1976 poprostu nie potrzebuje emaili bo nie wysyła spamu ;)

spróbuj ustawić ten parametr na false <input id="email" type="text" aria-required="true" czyli zmiana <?php if ($req) echo "aria-required='true'"; ?> na <?php if ($req) echo "aria-required='false'"; ?> i ewentualnie w css dodaj w identyfikatorze #email { display:none;} jeśli niechcesz aby było to pole widoczne, może niezbyt eleganckie rozwiązanie ale może zadziała


Smyk - kod podawaj w [code] jak coś..

no avatar
ark1976
 
Posty: 23
Reputacja: 0 pkt
Od: 5 lis 2013, o 11:15

Re: jak usunąć wymaganie email w komentarzach?

przez ark1976 » 15 sty 2014, o 08:07

potrzebne po to bo z doświadczenia widzę że ludzie jak widzą że trzeba wpisać coś dodatkowego ewentualnie coś co ułatwi ich identyfikację odpuszczają temat. nie wiedzą że wystarczy wpisać zupełnie zmyślony email

Avatar użytkownika
Master
Świeżak
 
Posty: 97
Reputacja: 3 pkt
Od: 6 sty 2014, o 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak usunąć wymaganie email w komentarzach?

przez Master » 15 sty 2014, o 10:11

nie no może i masz rację. Jednak jest tam taka legenda *, która informuje użytkownika o tym co powinien a co musi wpisać.
Drogą dedukcji poszukam dziś coś co może Ci pomóc taki złoty środek w formie wtyczki lub pluginu

Avatar użytkownika
DMati
Bloger
 
Posty: 411
Reputacja: 28 pkt
Od: 1 cze 2013, o 12:19
Lokalizacja: Polska

Re: jak usunąć wymaganie email w komentarzach?

przez DMati » 15 sty 2014, o 11:02