gdzie znajduje się kod PHP generujący dany element?

Dział poświęcony pozostałym kwestiom związanym z kodowaniem w CMS Wordpress.
no avatar
reti

Reputacja: 0 pkt
Od: 16 lis 2019, o 13:40

gdzie znajduje się kod PHP generujący dany element?

przez reti » 11 mar 2020, o 23:42

Gdy interesuje mnie CSS/HTML/JS jakiegoś elementu na stronie, podglądam go i testuję modyfikacje w devtools przeglądarki. Sprawa jest tutaj dla mnie jasna. A jak to wygląda w backendzie? Mam stronę postawioną na WordPressie i interesuje mnie jakiś element. Chciałbym dowiedzieć się gdzie znajduje się kod PHP, który ten element wygenerował. Potem chciałbym modyfikować ten kod i podglądać zmiany. Jak się do tego zabrać? Wiem, że potrzebne pliki są w Design -> Theme editor. Używam też child theme. Kilka skryptów JS udało mi się zaimplementować w functions.php. Teraz interesuje mnie np. element zawierający informacje o autorze w main collection i single post. Albo inna kwestia: w edycji postu mamy pole "autor". Chciałbym jako alternatywę dodać następne pole o nazwie "dodał/-a" (wiele moich w postów to tylko linki z krótkim opisem, więc trudno tutaj mówić o autorstwie). Rozumiem, że wchodzę tutaj w obszar WordPress Development. Nie mam kompletnie pomysłu jak się do tego zabrać. Kursy, podręczniki, dokumentacja? Od czego zacząć?

seopst
Świeżak

Reputacja: 6 pkt
Od: 18 maja 2015, o 17:08

Re: gdzie znajduje się kod PHP generujący dany element?

przez seopst » 12 mar 2020, o 16:18

pobierasz na kompa katalogi wordpressa przez FTP, pobierasz trialowego Agent Ransack ze źródła strony kopiujesz "podejrzany" fragmeny i wklejasz w AR klikasz szukaj pojawia ci sie wyniki ze ścieżkami do plików.
reti lubi ten wpis.
"...nie słodzę, pisze prawie jak jest." https://seopst.pl